Prime Video to kolejny z istotnych graczy na rynku platform streamingowych. Jest to zdecydowanie serwis, który dokonuje sporych zmian, jeśli chodzi o pewne dodatkowe usługi. Spójrzmy – ile kosztuje Prime Video i co ma dokładnie w ofercie? Trochę tego jest!

Prime Video zadebiutował w Polsce w grudniu 2016 roku, ale dopiero w 2019 roku zdobył polski interfejs. Wtedy też założyłem sobie konto na tej platformie streamingowej, ale nie ze względu na opcję językową, ale jeden serial, na który bardzo czekałem. Mowa o The Boys. Był to główny argument, abym zaczął korzystać z Prime Video. Na szczęście nie była (i nadal nie jest) jedyna produkcja godna uwagi.

//dzisiaj na dailyweb

Na wstępie już zaznaczam, że mamy do czynienia – przekładając na miesięczny wydatek – z najtańszą platformą streamingową w Polsce. Jest to również serwis, który oferuje możliwość wykupienia dodatkowych kanałów rozrywkowych. Poza tym – to wypożyczalnia VOD, dostęp do bezpłatnych przesyłek i gry wideo do pobrania za darmo co miesiąc. Całkiem spory zakres usług w porównaniu z konkurencją. Prześledźmy zatem wszystkie opcje Prime Video i oczywiście ceny! Ile kosztuje Prime Video?

Ile kosztuje Prime Video?

Ile kosztuje Prime Video
Prime Video to nie tylko streaming, ale usługi dodatkowe

Prime Video jako jedna z niewielu platform streamingowych oferuje bezpłatny okres próbny. Przez 30 dni można sprawdzić, jak działa serwis i zobaczyć wszystkie dostępne filmy, seriale oraz gry wideo. Po tym czasie (a również w trakcie trwania) mamy możliwość anulowania usługi bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Przy rejestracji musimy podać dane karty płatniczej, z której będą pobierane opłaty, ale nastąpi to dopiero po minięciu okresu próbnego. Niemniej jednak warto się zainteresować, gdyż nie jest to duża kwota. Przy opcji rocznego abonamentu zapłacimy jedynie 49 zł (przeliczając – 4,03 zł za 30 dni), a jeśli byśmy chcieli opłacać co miesiąc – 10,99 zł. Bardzo dobra oferta cenowa, ale jak wygląda kwestia dzielenia kont, jakości plików wideo i pobierania materiałów na urządzenia przenośne? Poniższa tabelka ilustruje, czego możemy oczekiwać.

Ile kosztuje Prime Video? Opłata miesięczna Opłata roczna
Koszt 10,99 zł 49 zł
Liczba ekranów, na których można jednocześnie korzystać z serwisu 3 3
Liczba profili 6 6
Oglądaj filmy i seriale offline (po pobraniu na urządzeniu)
Oglądaj na laptopie, telewizorze, telefonie lub tablecie
Dostępna jakość HD
Dostępna jakość Ultra HD (4K) – wybrane produkcje

 

Prime Video to nie tylko streaming, ale również szereg dodatkowych usług, m.in. Prime Video Channel

Ponadto – Prime Video całkiem niedawno otworzył w Polsce wypożyczalnię filmów, jak i również udostępnił kanały, do których dostaniemy dostęp po dodatkowej opłacie. To biblioteka treści o różnorodnej tematyce, począwszy od programów reality-show, a kończąc na dokumentach i produkcjach, skierowanych dla społeczności LGBT. Każdy z nich posiada okres próbny, więc to całkiem interesująca opcja, aby przy okazji potestować – dosyć nieznane w Polsce kanały. Usługa ta obejmuje następujące serwisy w ramach usługi Prime Video Channel:

 • MGM – 16,99 zł miesięcznie, 14 dni próby
 • FILM Total – 7,99 zł, 7 dni próby
 • Stingray Karaoke – 10 zł, 7 dni próby
 • Ello Concerts by Stingray – 10 zł, 7 dni próby
 • OUTtv – 10 zł, 7 dni próby
 • Hayu – 19,99 zł, 7 dni próby
 • Pash – 14,99 zł, 14 dni próby
 • History Play – 7,99 zł, 14 dni próby
 • Crime+Investigation Play – 7,99 zł, 14 dni próby

Prime Video to nie tylko filmy i seriale, ale również przesyłki oraz gaming. Ta pierwsza ma jedną, ale prostą zasadę – posiadając konto w serwisie, otrzymujemy bezpłatną usługę przesyłek z towarami, zakupionych przez amazon.pl. Tyle i aż tyle.

Amazon Prime Gaming to dodatkowe profity dla fanów gamingu

Ile kosztuje Prime Video

Druga opcja – to Amazon Prime Gaming, czyli comiesięczny wysyp darmowych gier na PlayStation 3, PlayStation 4/Pro, PlayStation 5, Xbox Series X i Series S oraz Xbox One. Możemy je pobierać za pośrednictwem takich platform jak Epic Games, czy GOG.  Przykładowo – w październiku użytkownicy otrzymali możliwość zagrania w następujące tytuły:

 • GRUNND (Amazon Games App) – 5 października
 • Ghostwire: Tokyo (Epic Games Store) – 5 października
 • The Coma 2: Vicious Sisters Deluxe Edition (GOG) – 12 października
 • Monster Prom 2: Monster Camp (GOG) – 12 października
 • The Textorcist: The Story of Ray Bibbia (GOG) – 19 października
 • Golden Light (Epic Games Store) – 19 paździenrika
 • Super Adventure Hand (Amazon Games App) – 26 października

X-ray od Prime Video to opcja, jakiej brakuje na innych streamingach

Ile kosztuje Prime Video

Prime Video poza standardowym streamingiem wyróżnia się dodatkowymi usługami, ale jest jeszcze jedna funkcjonalność, jakiej nie mają inne platformy. Mowa o funkcji X-Ray, która jest dostępna podczas oglądania filmów i seriali. W dowolnym momencie możemy sprawdzić, jaki aktor lub aktorka występuje w danej scenie. Jednym kliknięciem system przekieruje nas do wpisu na Wikipedii. Co więcej – jeśli został wykorzystany jakiś utwór muzyczny – to również otrzymamy informacje, kto jest jego autorem. Nie będę tu ukrywał mojego zachwytu – świetna opcja, która powinna być standardem u konkurencji.

Serial Tomb Raider od Amazon Prime Video! Nie obchodziłby mnie ten projekt, gdyby nie nazwisko scenarzystki

Jednak – czy poza szeregiem usług warto zwrócić uwagę na bibliotekę Prime Video? Tutaj będę również totalnie szczery – platforma streamingowa ma perełki takie jak The Boys, Wspaniała Pani Maisel, Fleabag, Niezwyciężony, The Expanse, Undone i całkiem porządną bibliotekę akcyjniaków z Jackiem Ryanem, Reacherem i Listą Śmierci na czele. Jednak z nie wiadomych mi przyczyn wszystkie filmy Patryka Vegi oraz polskiego kina – raczej – najniższego poziomu – trafiają właśnie tutaj. Oczywiście – to specyficzna oferta dla masochistów.

Prime Video to świetna kolekcja filmów i seriali za 49 złotych rocznie

Na szczęście mamy też całkiem sporo hitów. Na Prime Video można obejrzeć – chociażby oscarowe Wszystko, wszędzie, naraz, Johna Wicka 1–4, Przymierze oraz Grę Fortuny Guya Ritchiego, AIR, Sound of Metal, czy Suspirię. Trzeba być jednak czujnym. Platforma streamingowa słynie z tego, że udostępnia nagle jakiś film – bez wcześniejszej promocji. Czy finalnie Prime Video to godna zainteresowania platforma streamingowa? Za 49 zł, mając w tej cenie darmowe przesyłki i gry wideo co miesiąc – jak najbardziej tak!