Snapdragon 810 był gorącym procesorem. I chyba sytuacja powtórzy się przy Exynosie 2200 i najnowszym procesorze od Qualcomma oraz flagowym procesorze od MediaTeka.

Także Samsung w tamtym okresie, kiedy miał wydać serię flagowców Galaxy S6 zrezygnował z podziału na regiony i każdy model miał autorski procesor Exynosa 7420.

R E K L A M A

Qualcomm stopnio ulepszał 810, aby po jakimś czasie nie zwalniał przez wysokie temperatury. Ale o co chodzi? Po co ten wywód o procesorze sprzed 6 lat? Otóż dlatego, że podzespoły do wykorzystania w nowych modelach telefonów, póki co wyglądają dość podobnie przynajmniej w tej jednej kwestii.

Exynos 2200 będzie gorącym towarem?

Procesor MediaTeka, czyli Dimensity 9000 jest wykonywany w 4nm procesie TSMC, podobnie jak Exynos 2200 czy Snapdragon 8 Gen 1. Za dwa ostatnie odpowiada jednak Samsung. W ostatnim miesiącu Ice Universe wspomniał, aby być przygotowanym na ciepłe telefony z flagowymi procesorami Qualcomma.

Najprawdopodobniej urządzeniem, przez które powstał ten tweet była Moto Edge X30, która jako jedna z pierwszych posiada Snapdragona 8 Gen 1. Następca Snapa 888 jest szybszy o 15% na rdzeniach Cortex A-55, to dodatkowo rdzenie A510 (które co śmieszne mają być energooszczędne) są one o 33% mniej wydajne oraz zużycie energii jest o 70% wyższe. Autor tego tweeta znalazł informację, że wydajność GPU w przypadku Snapdragona 8 Gen 1 jest porównywalna do A15 Bionic od Apple’a.

W przypadku Dimensity 9000 wygląda na to, że będzie bardziej wydajny dzięki lepszemu procesowi TSMC niż Snapdragon. A skoro nowy Exynos 2200 będzie wykonany w tym samym procesie co nowy procesor Qualcomm’a to nie ma mowy, że Samsung będzie miał lepszą wydajność od niego. Jedyne co obecnie pozostaje, to czekanie na telefony z tymi podzespołami, aby można było ocenić co i jak.


Posłuchaj nas!