Nadchodzi Black Friday! A wraz z nim najlepsze promocje tego roku. To dobry czas na rozglądanie się za wymarzonym sprzętem. Przyjrzyjmy się więc wyjątkowym promocjom na odkurzacze od Dreame.

Black Friday to coroczne wydarzenie zakupowe, które ma swoje miejsce zwykle po Dniu Dziękczynienia w USA. Charakteryzuje się ogromnymi obniżkami cen, promocjami i wyprzedażami w sklepach stacjonarnych oraz internetowych. To dobry czas dla konsumentów, ponieważ mogą znaleźć atrakcyjne oferty na różnorodne produkty.

//dzisiaj na dailyweb

Marka Dreame powstała w 2015 roku. Zajmuje się ona przede wszystkim tworzeniem wysokiej klasy urządzeń sprzątających. Jako główny producent inteligentnych urządzeń sprzątających firma stała się częścią ekosystemu Xiaomi wraz z końcem 2017 roku. Odkurzacze od Dreame dorobiły się w naszej redakcji kilku fanów. Sam testowałem jeden z robotów sprzątających tej firmy i byłem z niego bardzo zadowolony.

Dreame najlepsze produkty na Black Friday

Poniżej wybrałem dla Was cztery najciekawsze promocje od firmy Dream z okazji nadchodzącego Black Friday. Większość z opisywanych sprzętów mieliśmy okazję przetestować na łamach DailyWeba, więc będziecie mogli sprawdzić, jak oferowane w promocyjnych cenach sprzęty spisały się w naszych testach.

Dreame R20

Zestawienie zaczynamy od Dreame R20, który był testowany na łamach DailyWeba przez Marcina. Jest to wydajny odkurzacz bezprzewodowy z siłą ssania sięgającą nawet 27 000 Pa. To najwyższy model wśród odkurzaczy pionowych tego producenta, więc możecie spodziewać się po nim wszystkiego, co najlepsze. 

dreame

Jak już wiecie, odkurzacz sprząta z mocą ssania 27 000 Pa. Podczas porządków włączają się diody LED, które rozświetlą podłogę na niebiesko. Jest to świetne udogodnienie, które pomoże nam zlokalizować nawet najmniejszy pyłek. Dreame R20 wykorzystuje 5-stopniowy system filtracji, dzięki czemu skutecznie eliminuje drobny pył i cząsteczki kurzu do nawet 99,95%. Urządzenie jest wyposażone w aż 8 akumulatorów o mocy 2900 mAh, co przekłada się nawet na 90 minut pracy przy standardowej mocy ssania. Estetyczny, elegancki, czarno-szary design to kolejny z plusów. Przede wszystkim to jednak liczba różnych końcówek robi wrażenie.

Dreame L20 Ultra

Dreame L20 Ultra to sprzęt, którym zainteresowałem się podczas targów IFA 2023 – Marcin przygotował tekst przekrojowy również na jego temat. Warto rzucić okiem na to cacko, aby poznać więcej informacji na jego temat. Co ciekawe, swoją premierę miał właśnie podczas berlińskich targów. Poniżej przytoczę kilka cech tego urządzenia (który poza odkurzaniem potrafi także mopować sprzątaną powierzchnię). Z pewnością zainteresujesz się pomocą tego przyjaciela, jeżeli szukasz autonomicznego robota sprzątającego.

Dreame L20 Ultra

Jest to flagowy model robota sprzątającego od tytułowej firmy. Charakteryzuje się czasem pracy wynoszącym nawet 260 minut, który zapewnia akumulator o pojemności 6400 mAh. Dodatkowymi cechami są moc ssania na poziomie 7000 Pa oraz pojemność zbiornika wynoszącą 300 ml. Zaimplementowany w najnowszym robocie system nawigacji Pathfinder™ wraz z rozwiązaniami skupionymi na sprzątaniu można uznać za prawdziwą perełkę. Dreame L20 Ultra, aby dotrzeć do trudno dostępnych miejsc, rozpoznaje kąty i krawędzie, a w razie potrzeby wydłuża także zasięg padów mopujących. Natomiast dzięki systemowi CleanGenius™ robot rozpoznaje stopień i rodzaj zanieczyszczenia, dobierając odpowiedni program.

Dreame R10 Pro

Dreame R10 Pro to kolejny odkurzacz, który zapoznał się z Marcinem. To mniejszy, lżejszy i tańszy brat Dreame R20. Może stać się odpowiednim wyborem dla osób z mniejszym budżetem lub użytkowników, którzy szukają lżejszego odkurzacza. 

Dreame R10 Pro

Dreame R10 Pro to odkurzacz pionowy charakteryzujący się mocą ssania na poziomie 20 000 Pa. Odkurzacz, podobnie jak większy brat, posiada wbudowane w szczotkę diody, które podświetlą czyszczoną powierzchnię, i pojemnik na kurz o pojemności 600 ml. Dreame R10 Pro wyposażono w baterię pozwalającą na około 65 minut pracy, co wydaje się wynikiem lepszym od wystarczającego. Marcin docenił też łatwość i szybkość składania sprzętu oraz banalnie proste odpinanie i opróżnianie zbiornika, żegnając się z testowym egzemplarzem z nieukrywanym żalem.

Dreame L10s Ultra

Na koniec odkurzacz, który miałem okazję testować, a którego recenzję znajdziecie tutaj. Wprawdzie każdy chciałby mieć Dreame R20, ale L10s Ultra to wciąż bardzo dobry sprzęt. Spisuje się świetnie, zarówno jeżeli chodzi o odkurzanie, jak i mopowanie. Zaletami L10s Ultra, w stosunku do nowszego brata, są z pewnością niższa cena i sporo mniejsze gabaryty stacji dokującej, które lepiej sprawdzą się w mniejszym mieszkaniu.

DreameBot L10s Ultra odkurzacz

Dreame L10s Ultra wyposażono w podwójne, samonawilżające się, obrotowe głowice mopów (180 obr/min), obrotową miotłę i silną moc ssania 5 300Pa.  Dzięki 24 czujnikom urządzenie może unikać przeszkód takich jak np. kable. Robot wykorzystuje system nawigacji AI, w tym kamerę RGB, aby zaplanować trasę wokół Waszego domu (poszczególne pomieszczenia można w aplikacji nazywać, edytować, a także ustalać kolejność ich sprzątania). W aplikacji do obsługi urządzenia jesteśmy w stanie uzyskać podgląd z kamery zamontowanej na odkurzaczu, więc w awaryjnych sytuacjach możemy użyć go do sprawdzenia, co się dzieje w naszym domu. A nawet do wystraszenia domowników (sprawdzone! działa!).

Dreame przygotowało z okazji Black Friday szereg świetnych promocji. Ja spośród nich wybrałem cztery sprzęty, które mieliśmy okazję testować, bądź które widzieliśmy na żywo i zrobiły na nas wrażenie. Pełną listę blackfridayowych okazji w sklepie Dreame znajdziecie tutaj.