To prawdziwe déjà vu, przecież ta kamera zadebiutowała już ponad dwa lata temu! Okazuje się jednak, że jest tak popularna, że DJI postanowiło swój hit zaproponować w nowej lepszej wersji. Nic dziwnego! DJI Action 2 to niewątpliwie nadal świetny sprzęt.

Pod koniec 2021 roku DJI pokazało jedną z najciekawszych i najmniejszych kamer sportowych. Pisaliśmy o niej w chwili premiery, a potem nawet testował ją Sebastian. Nie należę do miłośników sportów ekstremalnych, ale sam nabyłem ten model.

//dzisiaj na dailyweb

Jako posiadacz, zawsze narzekałem na jedną główną wadę tego modelu. Nowa wersja w pełni ją eliminuje!

DJI Action 2 – odgrzewany kotlet czy wielki powrót?

DJI Action 2

Na pewno nie to pierwsze. Zdążyliśmy sobie ustalić, że to popularny i ceniony model. Świadczy o tym również to, że nadal jest on dostępny w sprzedaży. Modułowa, minimalistyczna konstrukcja, duże możliwości i umiarkowana cena to główne czynniki, które wpływają na popularność modelu. Ja natomiast dalej jestem pod wrażeniem jakości nagrywanego obrazu i dźwięku, które mimo upływu ponad dwóch lat całkiem dają radę!

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

Mimo to wielkim zaskoczeniem jest, że DJI postanowiło zaprezentować odświeżoną wersję kamery. To nadal model o tych samych możliwościach z nagrywaniem w 4K/120fps, z superszerokokątnym obiektywem (FOV 155 stopni), magnetyczną i modułową obudową oraz odpornością na wodę i wstrząsy.

Co się więc zmieniło? Nowy model eliminuje główną wadę poprzednika. Oryginalna wersja miała zaledwie 32 GB wbudowanej pamięci. Zasadniczo kamera posiadała slot kart pamięci micro SD. Wbudowana pamięć kusiła jednak, by korzystać właśnie z niej. Niestety pozwalało tylko na krótkie materiały. DJI Action 2 w odświeżonej wersji posiada 128 GB wbudowanej pamięci. To opcja, której można już spokojnie używać, bez pamiętania o karcie pamięci. W zestawie znalazły się dodatkowe akcesoria, których wcześniej nie było – magnetyczna obudowa ochronna oraz taśma z uchwytem na czoło.

DJI Action 2
Wzbogacony zestaw

DJI Action 2 w wersji 128 GB trafi do sprzedaży już niedługo. Cena zestawu to 1349 zł w wersji Power Combo (wersja z dodatkową baterią) oraz 1449 zł Dual-Screen Combo (dodatkowa bateria z drugim wyświetlaczem). Więcej informacji na stronie dystrybutora.