Diuna: Part 2 zadebiutuje na ekranach kin 3 listopada 2023 roku. Warner Bros. Zaczyna promocję swojego filmu. Vanity Fair prezentuje pierwsze zdjęcia z planu.

Diuna: Part 2 to zdecydowanie jeden z bardziej wyczekiwanych przeze mnie filmów tego roku. Pierwsza część to totalny audiowizualny odlot i dbałość o szczegóły. Świetne aktorstwo, prezentacja nowego, nie wszystkim znanego świata i zasłużone 6 Oscarów. Na CinemaCon 2023, uczestnicy wydarzenia mieli okazję zobaczyć pierwszy oficjalny zwiastun. Opinie były rewelacyjne, ale niestety nie możemy ich zweryfikować, bo w sieci jeszcze nie zadebiutował. Jednak pojawiły się pierwsze zdjęcia, promujące superprodukcję.

//dzisiaj na dailyweb

Diuna: Part 2

Diuna: Part 2 na pierwszych zdjęciach promocyjnych

Diuna: Part 2 na pierwszych zdjęciach wygląda rewelacyjnie. Nie jestem szczególnie zaskoczony, bo pierwsza część prezentowała wysoki poziom operatorski. Greig Fraser, który wznawia współpracę z Denisem Villeneuve ma na swoim koncie takie filmy jak Vice, The Mandalorian czy The Batman. Czy dzięki drugiej części Diuny otrzyma drugiego Oscara? Na pewno będzie ważnym graczem w kategorii zdjęcia. Ostatnio też twórcy pochwalili się, że widowisko zostało w całości nagrane kamerami IMAX. Pierwsza część została zrealizowana w tej technologii w 40 procentach, więc różnica jest kolosalna!

Pierwsze fotosy z planu filmu Diuna: Part 2 pozwalają nam na pierwsze spojrzenie na Florence Pugh. Uzdolniona aktorka wciela się w postać Irulany Corrino – najstarszą córkę Padyszacha Imperatora Szaddama IV, którego zagra Christopher Walken, będący kolejnym nowym bohaterem. Niestety nie widać go na żadnym ze zdjęć, ale za to możemy zobaczyć Léa’i Seydoux, która wykreuje postać Lady Margot. Ostatnim debiutującym nazwiskiem w filmowej sadze Diuny jest Austin Butler. Pierwsze materiały promocyjne pokazują tylko sylwetkę aktora. Wcieli się w Feyd-Rauthę. Oczywiście dobrze znani bohaterowie również pojawiają się na pierwszych zdjęciach, czyli możemy na nich zobaczyć Timothee Chalameta, Zendayę, Rebeccę Ferguson, Javiera Bardena, Stellana Skarsgarda i Dave’a Bautistę.

Diuna: Part 2 zadebiutuje w kinach w listopadzie 2023 roku

Ja już nie mogę się doczekać, aby wrócić do tego świata, bo Diuna to jeden z lepszych filmów Sci-fi ostatnich lat, a Denis Villeneuve trzyma poziom jak zawsze. Liczę na powtórkę z rozrywki. Diuna: Part 2 zadebiutuje na ekranach kin 3 listopada 2023 roku. Pierwszą część można zobaczyć na platformie streamingowej HBO MAX.

Warszawianka z Borysem Szycem już w czerwcu na SkyShowtime! Opublikowano pierwsze zdjęcia