Po wielu miesiącach oczekiwań, zapowiedzi i spekulacji wreszcie poznaliśmy oficjalną datę startu platformy Disney+ w Polsce. Serwis wydał komunikat, że wystartuje nad Wisłą 14 czerwca 2022 roku.

Wcześniej podawana była informacja, że będzie to „lato 2022” i jak widać wszystko odbywa się zgodnie z planem, a formalnie… premiera odbędzie się nawet przed czasem, bo lato faktycznie zaczyna się tydzień później. Tak czy siak Polacy wreszcie doczekają się Disney+, której to platformy brakowało w naszej ofercie.

Disney+ w Polsce start w czerwcu

Subskrybenci będą mieli dostęp do takich seriali jak „The Book of Boba Fett” i „The Mandalorian”, wykreowanych przez producenta i scenarzystę Jona Favreau. Ponadto zobaczą „Moon Knight”, serial produkcji Marvel Studios z Oscarem Isaakiem w roli Stevena Granta, spokojnego i ułożonego pracownika małego sklepu, nękanego przez wspomnienia z innego życia, a także nominowany do Nagrody Akademii film „Shang-Chi i legenda dziecięciu pierścieni” z Simu Liu i Awkwafiną.

R E K L A M A

Disney+

W ramach ogólnorozrywkowych produkcji, w Disney+ będzie można zobaczyć takie tytuły jak „Simpsonowie” czy “Grey’s Anatomy: Chirurdzy”. Z kolei National Geographic przedstawi między innymi serial dokumentalny „The World According To Jeff Goldblum”.

Na razie nie poznaliśmy informacji na temat cen abonamentu i warunków dostępności usługi. Wiadomo jednak, że w ramach subskrypcji użytkownicy Disney+ będą mogli korzystać z najwyższej jakości serwisu, nawet na czterech urządzeniach jednocześnie.

Disney+

Pełna lista krajów (kolejność alfabetyczna), w których Disney+ wystartuje tego lata:

 1. Albania
 2. Algieria
 3. Andora
 4. Arabia Saudyjska
 5. Bahrajn
 6. Bośnia i Hercegowina
 7. Bułgaria
 8. Chorwacja
 9. Czarnogóra
 10. Czechy
 11. Egipt
 12. Estonia
 13. Grecja
 14. Irak
 15. Izrael
 16. Jemen
 17. Jordania
 18. Katar
 19. Kosowo
 20. Kuwejt
 21. Liban
 22. Libia
 23. Liechtenstein
 24. Litwa
 25. Łotwa
 26. Macedonia Północna
 27. Malta
 28. Maroko
 29. Oman
 30. Palestyna
 31. Polska
 32. Południowa Afryka
 33. Rumunia
 34. San Marino
 35. Serbia
 36. Słowacja
 37. Słowenia
 38. Tunezja
 39. Turcja
 40. Watykan
 41. Węgry
 42. Zjednoczone Emiraty Arabskie

Posłuchaj nas!