MultiVersus zaliczyło fantastyczny debiut. Gra utrzymuje się na szczycie list popularności i nic nie zapowiada się, by miała szybko stracić swoją pozycję.

Bijatyki to gatunek nieco porzucony przez producentów gier. Jest szansa, że młodsi gracze nie wiedzą nawet czym są Tekken czy Mortal Kombat. W czasach świetności sieciowych strzelanek czy produkcji z gatunku MOBA wydawałoby się, że dla klasycznych zręcznościowych pojedynków obserwowanych z boku nie ma już zbytnio miejsca. Nie zgodził się z tym Warner Bros., który postanowił stworzyć MultiVersus – sieciową bijatykę wypełnioną kultowymi postaciami z filmów i seriali. Efekt? Ogromny sukces sprzedażowy.

MultiVersus

MultiVersus z ponad 20 milionami graczy w pierwszym miesiącu

Założenie MultiVersus jest proste – odpalamy tryb 1 na 1, 2 na 2 lub każdy na każdego, wybieramy postać i walczymy. Każdy z bohaterów ma swoje unikalne umiejętności, które możemy dodatkowo swobodnie konfigurować i dostosowywać się w ten sposób do potrzeb dla danej walki. Ta koncepcja spodobała się graczom na tyle, że ponad 20 milionów osób postanowiło pobrać MultiVersus tylko w okresie od 26 lipca do 15 sierpnia. Kiedy weźmiemy pod uwagę cały pierwszy miesiąc gry na rynku, liczba ta z pewnością się zwiększy.

R E K L A M A

Ważnym czynnikiem, który musimy wziąć pod uwagę, jest fakt, że MultiVersus jest grą darmową, do tego ważącą symboliczne już w dzisiejszych czasach kilka gigabajtów, więc sporo osób pobrało tytuł zwyczajnie po to, by go przetestować. Jeśli jednak spojrzymy na wyniki sprzedażowe produkcji, to argument ten szybko zejdzie na dalszy plan. Według raportu NPD Group MultiVersus zostało bowiem najlepiej sprzedającą się grą w lipcu w Stanach Zjednoczonych, a to wszystko za sprawą tzw. Founder’s Packów – zestawów zawierających między innymi wirtualną walutę czy bilety pozwalające odblokować nowych bohaterów. Świetnie pokazuje to jak dobrze działa w dzisiejszych czasach model free to play. Skuteczniej jest najpierw zachęcić kogoś do regularnej gry, a następnie proponować dodatki na zasadzie „nie musisz nic kupować, ale jeśli kupisz, to będziesz miał lepiej niż inni gracze”. MultiVersus nie jest przecież pierwszym przykładem produkcji, w której zagrało to koncertowo.

MultiVersus

Trochę więcej o MultiVersus

„W intensywnych walkach 2 na 2 w MultiVersus multiwersum jest dostępne na wyciągnięcie ręki. Czeka cię starcie z Batmanem i Kudłatym? Spróbuj stawić im czoła z Królikiem Bugsem i Aryą Stark! Ta platformówkowa bijatyka pozwoli ci puścić wodze fantazji i stworzyć najróżniejsze drużyny w rozgrywce kooperacyjnej lub walczyć z innymi o zwycięstwo.”

MultiVersus to darmowa bijatyka wydana przez Warner Bros. Games pod koniec zeszłego miesiąca. Gra dostępna jest na PC, PS5, PS4, XSX/S i XOne i oferuje cross-play między platformami. Nie ma więc żadnych przeszkód, by grając na PS5 połączyć się na przykład ze znajomym z Xboxa One. Obecnie dostępne są tryby 1 na 1, 2 na 2 i czteroosobowe każdy na każdego. MultiVersus oferuje różnorodne mapy, takie jak Jaskinia Nietoperza czy Domek na drzewie Jake’a i Finna, a także całą listę postaci dosłownie zaczerpniętych z różnych światów. W grze zawalczymy między innymi Batmanem, Aryą Stark, Mortym, LeBronem Jamesem, Harley Quinn, Tomem i Jerrym czy Królikiem Bugsem.  MultiVersus możemy pobrać za darmo w różnych miejscach w zależności od platformy. Na PC będzie to Steam lub Epic Games Store, a na konsolach PlayStation Store lub Xbox Store.

Wymagania sprzętowe MultiVersus na PC

Minimalne:

  • System operacyjny: Windows 10 64-bit
  • Procesor: Intel Core i5-2300 or AMD FX-8350
  • Pamięć: 4 GB RAM
  • Karta graficzna: GeForce GTX 550 Ti or Radeon HD 7770

Zalecane:

  • System operacyjny: Windows 10 64-bit
  • Procesor: Intel Core i5-3470 or AMD Ryzen 3 1200
  • Pamięć: 8 GB RAM
  • Karta graficzna: GeForce GTX 660 or Radeon R9 270

Czas pokaże, czy MultiVersus utrzyma swoją popularność i wykorzysta oferowany przez nią potencjał. Opinie o produkcji są póki co bardzo pozytywne, a świetny start to z pewnością coś, czego wielu producentów może pozazdrościć. Aktualnie w grze od tygodnia trwa sezon 1, więc jeśli nie sprawdziliście jeszcze MultiVersus, to teraz jest do tego świetna okazja.

GeForce NOW: granie w 120 FPS i 1440p dostępne w przeglądarce internetowej