GeForce NOW w przeglądarce oferuje już wsparcie dla 120 FPS i rozdzielczości 1440p. Jest jednak pewien warunek, który trzeba spełnić.

Jeszcze do niedawna, aby korzystać z 2K, a nawet 4K i 120 FPS w usłudze GeForce NOW, konieczna była instalacja dedykowanej aplikacji dla platform Microsoft Windows i Apple macOS. Dziś, wspomniane ograniczenie nie ma już racji bytu. Usługodawca umożliwia cieszenie się nową jakością także w ramach rozwiązania webowego. Wystarczy włączyć odpowiednie ustawienia. No dobrze, to nie wszystko… wyjaśnijmy to.

R E K L A M A

GeForce NOW

Przeglądarkowe granie z GeForce NOW w 2K i 120 FPS

Na początek wypada aktywować tryb 1440p i 120 FPS. Aby to zrobić, należy udać się do ustawień i wybrać opcję niestandardową w „jakości przesyłania strumieniowego”. Tam w zakładce szczegóły pojawią się odpowiednie opcje. Sęk w tym, że do działania opisywanych trybów konieczne jest posiadanie subskrypcji RTX 3080, która kosztuje 99 zł miesięcznie. To najwyższy pakiet gwarantujący teoretycznie najlepszą zabawę. To istotne ograniczenie, szczególnie dla osób, które nie posiadają w domu światłowodu lub innego szybkiego łącza internetowego, a właśnie takowego wymaga GeForce NOW RTX 3080.

GeForce NOW

Zmiany powinny ucieszyć graczy, którzy korzystają z monitorów o dużej rozdzielczości oferujących wysoką częstotliwość odświeżania obrazu. Przed aktualizacją ustawień, w przeglądarce internetowej można było wybrać jedynie FHD (1080p) przy 60 FPS. Nie jest wykluczone, że z czasem NVIDIA doda do GeForce NOW opcję 4K, która jest obsługiwana w aplikacjach dedykowanych. Wyobraźcie sobie tylko zabawę na dystrybucji Linuxa czy ChromeOS w 4K i 120 FPS.

HTC VIVE PRO 2, czyli jak wygląda dziś VR cz.1