Jestem prawie pewien, że tym razem pewna grupa smakoszy wyczekiwała świeżej porcji darmowych łakoci ze sklepu Epic Games Store już od samego rana. Czemu? Do zgarnięcia jest rewelacyjna kontynuacja horroru, który idealnie nada się na zbliżające się wielkimi krokami Halloween.

Idę o zakład, że amerykańskie przedsiębiorstwo zdążyło już przyzwyczaić graczy do darmowych czwartków. Nie mogę powiedzieć, żebym zawsze oczekiwał na darmoszki z wyraźnym entuzjazmem, ponieważ w ofercie firmy często zdarzają się jakieś płotki. Tym razem jest jednak inaczej, ponieważ do bibliotek miłośników elektronicznej rozrywki może trafić nad wyraz dobry horror. Powiem więcej, planowałem go nawet dodać do mojej listy top 5 straszaków na Halloween.

//dzisiaj na dailyweb

Zanim jednak przejdę do opisu tego fantastycznego straszaka, jestem zobligowany do wystukania kilku słów na temat przyszłych produkcji, które właśnie poznaliśmy. Już 2 listopada na graczy będą czekać F.I.S.T.: Forged In Shadow Torch oraz Turnip Boy Commits Tax Evasion. Pierwsza z pozycji to całkiem udana gra akcji w stylu metroidvanii, natomiast druga pozwoli wcielić się w uroczą rzepę. Jak to mówią, szału nie ma. 

The Evil Within 2 do odebrania za darmo w Epic Games Store. Pozycja obowiązkowa dla fanów strachu!

epic games store the store launc

Nie będę tutaj wciskać kitu, uwielbiam historię Sebastiana, bohatera serii. Jest mroczna, przygnębiająca i świetnie wpisała się w nieco toporną rozgrywkę. Szkoda, że została ona przyćmiona przez mizerny stan techniczny całej gry. Na całe szczęście deweloperzy przyjęli słowa krytyki graczy z uwagą, unikając większości mankamentów podczas dłubania przy kontynuacji.  

Dzięki takiemu podejściu wiele redakcji uznało powrót do koszmarnego świata STEM za całkiem przyjemne doświadczenie. Wystarczy spojrzeć na stronę metacritic, na której The Evil Within 2 błyszczy całkiem przyzwoitą średnią. Mowa tutaj o 80 punktach na bazie 33 recenzji w oparciu o wersję na komputery. Nieco gorzej oceniono horror na konsoli Playstation 4 – średnia wskazuje 76 punktów (71 recenzji).  

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

Tandem: a Tale of Shadows za darmo w Epic Games Store. Coś dla miłośników platformówek?  

Według opisu gry Tandem: a Tale of Shadows jest nowym spojrzeniem na gatunek logicznych platformówek. Najwyraźniej jest to najważniejsze zdanie opisujące całą grę, bo jako jedyne wyświetla się bezbłędnie. Najwyraźniej pracownicy Epica nie dopatrzyli się problemów z polskimi znakami. Cóż, zdarza się.  

Produkcja oferuje wiele łamigłówek do rozwiązania i jakieś tajemnice do odkrycia, jak przystało na grę platformową. Do tego twórcy dorzucili podwójną rozgrywkę, która opiera się zmianie postaci podczas eksploracji. Dzięki tej prostej mechanice możemy liczyć nie tylko na inną kamerę, lecz także nowe możliwości. Recenzenci przyjęli produkcję nie najgorzej, ponieważ średnia ocen na PC zatrzymała się na 73 oczkach (16 tekstów).  

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

Na koniec pozostaje mi wspomnieć, że gry poczekają w Epic Games Store do przyszłego czwartku. Dlatego zachęcam do odebrania ich już teraz, bo idzie o nich po prostu zapomnieć. A szkoda obudzić się z ręką w nocniku po kilku dniach, gdy okazja czmychnie spóźnialskim lub zapominalskim koło nosa.