IO to polski film, nominowany do Oscara, a ja zastanawiam się, czy emocjonalnie go udźwignę. Strona Does the Dog Die może mi pomóc w podjęciu decyzji.

Io Jerzego Skolimowskiego opowiada historię osiołka, który przemierza świat, zmienia swoich właścicieli, doświadcza dobrych i złych chwil. Całość widzimy z perspektywy zwierzęcia, co ma nadać bardzo osobistego charakteru. Podejrzewam, że to będzie kameralne doświadczenie, które pokaże nam prawdę nas samych. Ja do końca nie wiem, czy chce się tego dowiadywać. Mam świadomość, że to bardzo ważny film i warto go zobaczyć, ale ja mam całkiem spory problem. Boję się, że niewinny osiołek będzie bardzo cierpiał i prawdopodobnie na końcu wyląduje w jakiejś rzeźni, rycząc przeraźliwie. Możecie się śmiać, ale nienawidzę takich motywów w filmach i jeśli mogę, wolę ich unikać. Strona Does the Dog Die pomoże pomóc mi w decyzji, czy przystąpić do seansu.

IO
fot. Does the Dog Die

Czy osiołek z IO umiera? Odpowie nam na to pytanie strona Does the Dog Die

Nie zaspojleruje IO – spokojnie. Nie będę wam zdradzał, czy osiołek ma w filmie źle, bardzo źle czy ekstremalnie źle kończy. A może totalna chillera i pół litra na odwagę oraz chusteczki nie są potrzebne?  Zagraniczna strona Does the Dog Die potrafi odpowiedzieć na wiele pytań. Wystarczy, że wejdziecie na nią, wyszukacie interesujący was tytuł i wszystko stanie się jasne. Oczywiście – trzeba się liczyć ze sporymi szczegółami fabuły, więc wchodzicie na własną odpowiedzialność! Poza sprawdzeniem, czy zwierzę umiera, czy też nie, można natrafić na jeszcze inne podkategorie.

Strona Does the Dog Die nie dość, że odpowie wam prostym TAK/NIE to jeszcze da większe wskazówki. W jednym z filmów (i nie jest to IO) na pierwszym miejscu znajdziecie pytanie o śmierć konia. Odpowiedź jest negatywna, ale komentarz mówi, że to zwierzę będzie mieć się dobrze, ale jeden osioł już niestety nie.  Można również wejść w interakcje, dzięki której możemy się dowiedzieć o kolejnych szczegółach. Strona może nie ma jeszcze ogromnej bazy tytułów, to ilość różnych pytań jest całkiem spora.

IO
fot. Does the Dog Die

 

Does the Dog Die powie nam również czy w filmie pojawiają się tortury, pająki, klauny i wiele innych

Nie tylko dowiemy się o śmierci poszczególnych gatunków, ale również o tym, czym są wykorzystywane oraz czy znajdziemy walki psów. Ponadto są zawarte informacje o obecności pająków, czy węży. Does the Dog Die to nie tylko strona dla osób, wrażliwych na nieszczęście zwierząt. Znajdują się tam także takie kategorie jak obecność: gwałtów, amputacji, kanibalizmu, miażdżenia głów, tortur, upadków ze schodów czy scen z…klaunami. 

Szukałem takiego rozwiązania od dawna. Często nie mam ochoty patrzeć na nieszczęście zwierząt, a  takie sceny lubią znienacka nas zaatakować. Czasem nie obchodzą mnie spojlery i wtedy chętnie skorzystam z Does the Dog Die. Interesująca opcja również dla osób, które mają na przykład chorobliwy lęk przed pająkami czy…smokami. Tak, nawet takie mityczne stwory można tam znaleźć. Fajnie, że natrafiłem na takie miejsce w sieci – coś czuje, że będę korzystał. W bazie są nie tylko filmy i seriale, ale również książki, gry wideo i komiksy. Poza wersją przeglądarkową można pobrać aplikację na smartfony ze sklepów Google Play oraz App StoreIO możecie obecnie zobaczyć w formie wypożyczenia na Canal+ PREMIERY i Playerze.

ChatGPT za $42, poszło szybciej niż zakładaliśmy