Nieco ponad 2 tygodnie zostało do premiery Disney+ w Polsce. Serwis mocno się reklamuje, gdzie tylko się da, czego nie mogliśmy zaobserwować w przypadku niedawnej premiery HBO Max, a już na pewno wiele lat temu przed wejściem do Polski Netflixa.

Przyglądam się od miesięcy ofercie Netflixa i oczywiście HBO Max, starając się wybrać ten lepszy wariant. Jednak sporo zamieszania może narobić właśnie Disney+, bo ich biblioteka jest nieskończenie długa, a na dodatek stale się rozrasta.

Disney+ a konkurencja

Bez wątpienia Disney+ wchodząc do Polski narobi sporego zamieszania. Mam okazję śledzić ich bibliotekę i widzę, że naprawdę starają się o polskiego widza, być może w ramach rekompensaty za tak długi czas oczekiwania na ich premierę nad Wisłą. W serwisie już teraz można znaleźć produkcje, które posiadają najróżniejsze polskie wersje językowe, czy to lektora, czy napisy bądź dubbing. Dla porównania warto przytoczyć to, co znajduje się w Apple TV+. Ich produkcje są na najwyższym poziomie, ale do dzisiaj, po kilku latach od premiery, próżno tam szukać filmów lub seriali z polskim lektorem.

R E K L A M A

Disney+ oferuje rozrywkę dla niemalże każdego pokolenia. Swoje pozycje znajdą tam zarówno najmłodsi, jak i ci starsi, z sentymentem podchodzący do uniwersów Start Wars czy Marvela. W przypadku tego drugiego właśnie, na Disney+ znajdziemy wszystkie wydane do tej pory produkcje osadzone w MCU, a te nowsze dostępne będą po kilku tygodniach od premiery kinowej (przykładem jest Doktor Strange 2).

Do tego dochodzi bardzo korzystna cenowo oferta abonamentowa Disney+. Jeśli do końca maja zakupicie roczny pakiet, to w jego ramach dostaniecie aż 4 miesiące gratis w porównaniu z cenami regularnymi. Czy warto „w ciemno” inwestować prawie trzy stówki w Disney+? Jestem przekonany, że tak. Przeglądając ich bibliotekę można poczuć się, jak w sklepie z zabawkami, dostając przy tym bólu głowy. Jedyne, do czego można się przyczepić to do przesady nachalny marketing Disneya w naszym kraju, przykład znajdziecie poniżej:

Ceny Disney+ w Polsce

Poznaliśmy także ceny abonamentu nadchodzącej usługi Disneya. Kwoty prezentują się następująco:

  • Disney+ na miesiąc – 28,99zł
  • Disney+ na rok – 289,99zł

Decydując się na roczną subskrypcję opłacaną z góry, dostajemy więc 2 miesiące w gratisie (jeśli zrobimy to do końca maja to nawet 4 miesiące!). Jest to raczej standardowa praktyka, która z pewnością znajdzie swoje grono odbiorców. Sama kwota 28,99zł miesięcznie prezentuje się rozsądnie, szczególnie że w ofercie Disney+ nie brakuje dobrych filmów i seriali. Jest to także cena niższa od niektórych konkurentów, takich jak np. Netflix.