Czy Disney+ pozwoli na zachowanie pobranych filmów, nawet po zakończeniu subskrypcji?

Czy Disney+ pozwoli na zachowanie pobranych filmów, nawet po zakończeniu subskrypcji?

Opublikowano 25.10.2019 13:20 -


Premiera najnowszej platformy streamingowej zbliża się wielkimi krokami. Nic więc dziwnego, że producenci Disney+ starają się przekonać możliwie jak największą liczbę osób, by rozpoczęli korzystać z dostarczanych usług. Czy sięgają jednak po takie rozwiązania, które nie pojawiają się u konkurencji? Jeśli tak, to może to znacznie wpłynąć na ich korzyść i przyciągnąć wielu użytkowników.

Szef Walt Disney Company w ubiegłym tygodniu sugerował, że każdy posiadacz subskrypcji będzie mógł pobrać na swoje urządzenie dowolny film. Taka funkcja pojawiła się już chociażby na Netflixie, jednak jest jeden haczyk. Z wypowiedzi wynikało, że nawet po zrezygnowaniu z abonamentu, wszystkie pobrane treści nadal będą dostępne. Mogłoby się wydawać, że byłoby to dość nieopłacalne zagranie dla początkującej platformy streamingowej. Jak jednak planuje to rozegrać zarząd Disney+?

Niejasny przekaz czy nadinterpretacja wypowiedzi?

Disney+ ma sporą przewagę nad swoją konkurencją, chociażby jeśli chodzi o bogatą bibliotekę na początku działalności. Udostępniając wszystkie dotychczasowe produkcje, platforma na pewno zdobędzie wielu fanów. Zwłaszcza w przypadku, kiedy każdy użytkownik będzie mógł pobrać dowolną treść na własne urządzenie. A przynajmniej tak wynikało z wypowiedzi Boba Igera, szefa Walt Disney Company, który wspomniał o takiej możliwości.

Rzecznik Disneya postanowił jednak sprostować tę wypowiedź, by nie zniechęcać użytkowników jeszcze przed startem platformy. Każda osoba subskrybująca oczywiście będzie mogła do woli pobierać produkcje na swój komputer, jednak nie jest ona własnością dożywotnią. W momencie zniknięcia z biblioteki Disney+ lub zakończenia korzystania z usług, niestety plik znika także z każdego urządzenia. Producentowi chodziło raczej o to, że wiele tytułów będzie dostępnych na stałe w bibliotece i przez cały czas subskrypcji, użytkownik będzie mógł je oglądać na swoim urządzeniu.

Jakie treści pojawią się na Disney+?

Sam szef Disneya zapowiada, że na platformie streamingowej pojawi się pełna biblioteka produkcji. Nie zabraknie w niej zarówno nowszych, jak i starszych tytułów, co może przyciągnąć wielu użytkowników w zróżnicowanym wieku. Trzeba wziąć pod uwagę fakt, że jeśli chodzi o oryginalne treści, to Disney+ będzie miał dużą przewagę nad konkurencją. Poza jego własnymi filmami pojawią się również kultowe serie Marvela, Gwiezdne Wojny, Pixar oraz wiele programów z National Geographic. Jak z tak szeroką ofertą na rynek wkroczy Disney+? Przekonamy się już niebawem.

Źródło: Gizmodo

Wieści z Rozładowani.pl

Plebiscyt DailyWeb na najlepszy sprzęt: DailyWebstery 2020 - [Zagłosuj]

Szukamy Social Media Ninja i dwóch redaktorów! [Zobacz]