Doniesienia o możliwym pojawieniu się Cyberpunka 2077 w usłudze Xbox Game Pass okazały się nieprawdziwe.

Jeśli gra pojawi się w abonamencie, nastąpi to dopiero za jakiś czas. Niedawno internet zawrzał za sprawą pewnego materiału promocyjnego usługi Xbox Cloud Gaming. W klipie pojawił się fragment jednego ze zwiastunów Cyberpunka.

Dotychczasowe praktyki Microsoftu pozwalały twierdzić, że gra może się pojawić w abonamencie Game Pass, bo z reguły właśnie produkcje dostępne w tym katalogu były używane w filmach promujących usługi amerykańskiego giganta.

R E K L A M A

Gracze byli pewni nadziei, bo wielu z nich zraziło się słabymi opiniami i kiepskim stanem technicznym towarzyszącym Cyberpunkowi 2077 od jego premiery. Po czasie tytuł ma się już jednak dużo lepiej, ale sporo osób dalej dmucha na zimne. Z pewnością możliwość przetestowania gry na własnym komputerze byłaby dla wielu interesującą opcją, a Xbox Game Pass mógłby to zapewnić. Miesięczny koszt abonamentu to przecież tylko ułamek obecnej ceny Cyberpunka.

Póki co na Cyberpunk 2077 w Game Passie nie ma co liczyć

Niestety, informacje o pojawieniu się Cyberpunka 2077 w Xbox Game Pass w najbliższym czasie należy włożyć między bajki. Materiał promocyjny Microsoftu będący powodem całego zamieszania został już usunięty z serwisu YouTube. Oprócz tego temat został poruszony przez prezesa CD Projekt, Adama Kicińskiego na ostatniej sesji Q&A w ramach podsumowania finansowego grupy.

Wiedźmin 3 był przez jakiś czas dostępny w ramach subskrypcji, ale za każdym razem musimy dokładnie przeanalizować zyski i koszty oraz porównać je z wynikami sprzedaży, więc jest to decyzja podejmowana na podstawie danych. Na razie jest zbyt wcześnie na Cyberpunka.

Na obecność Cyberpunka w jakiejkolwiek usłudze w stylu Game Passa będziemy musieli jeszcze poczekać. Gracze nie dostaną więc możliwości łatwego przetestowania gry w najbliższych miesiącach. Każdy, kto będzie chciał zagrać w najnowszą produkcję CD Projektu, zostanie zmuszony do jej zakupu.

Cena Cyberpunka 2077 spada jednak z każdym miesiącem, a w ramach świątecznych wyprzedaży możemy liczyć na satysfakcjonujące obniżki. Tytuł po wielu aktualizacjach działa znacznie lepiej, niż na początku swojej przygody na rynku. Poza tym CD Projekt szykuje sporo nowej zawartości. Przyszły rok z pewnością będzie dla Cyberpunka ekscytujący.


Posłuchaj nas!