CD Projekt Red podjęło współpracę z firmą Anonymous Content, która ma pomóc stworzyć im projekt aktorski oparty na marce Cyberpunk 2077. Co już teraz wiemy o produkcji?

Po gorąco wręcz przyjętym anime Cyberpunk 2077: Edgerunners, CD Projekt Red postanowił przygotować kolejny projekt filmowo-serialowy osadzony w świecie ich najnowszej marki. Tym razem odegrają go jednak prawdziwi aktorzy.

//dzisiaj na dailyweb

Wspomniana wyżej niezależna wytwórnia produkcji filmowych i telewizyjnych Anonymous Content znana jest m.in. z realizacji bijących rekordy popularności tytułów, w tym wyróżnionych nagrodą Emmy seriali Detektyw oraz Mr. Robot. Wytwórnia współpracowała również przy takich oscarowych produkcjach kinowych jak Zjawa i Spotlight.

Cyberpunk 2077 jako serial albo film? Gra doczeka się adaptacji aktorskiej

We współpracę z CD PROJEKT RED po stronie wytwórni zaangażowany jest bezpośrednio szef działu produkcji telewizyjnych Garret Kemble, dyrektor ds. rozwoju Ryan Schwartz oraz dyrektor kreatywny David Levine — weteran branży rozrywkowej, który nadzorował produkcję takich produkcji jak wspomniany wcześniej Detektyw, a także Westworld i Czysta Krew. Levine zaangażowany był również w pracę nad pierwszymi sezonami megahitu Gra o Tron.

Cyberpunk 2077

Dokonania Anonymous Content są zatem całkiem pokaźne. A czego możemy się spodziewać po nowym projekcie aktorskim, który firma zrealizuje z CD PROJEKT RED? Ten „opowie zupełnie nową historię w świecie Cyberpunka 2077″. To jedyne co na razie wiemy, bo całość jest na bardzo wczesnym etapie rozwoju, bowiem rozpoczęły się dopiero poszukiwania scenarzysty (a ci jeszcze tydzień temu byli na strajku, więc teraz wiemy, czemu projekt ogłoszono dopiero teraz).

Studiem odpowiedzialnym za realizację projektu będzie stanowiące część wytwórni Anonymous Content AC Studios. Całość realizowana zaś będzie w bliskim porozumieniu z osobami odpowiedzialnymi za grę Cyberpunk 2077, co sugeruje, że projekt może być ściśle powiązany z fabułą oryginału. Więcej informacji na temat projektu zostanie podanych w miarę postępów współpracy między CD PROJEKT RED i Anonymous Content.

Wśród dotychczasowych, cieszących się popularnością adaptacji Cyberpunka 2077 są m.in. liczne rozbudowujące świat gry oryginalne komiksy od wydawnictwa Dark Horse Comics, planszówka Cyberpunk 2077: Gangi Night City tworzona we współpracy z firmą CMON, a także książka Cyberpunk 2077: Bez przypadku autorstwa Rafała Kosika.

W 2022 roku swoją premierę miało również wspomniane anime Cyberpunk: Edgerunners, wyprodukowane przez CD PROJEKT RED i weteranów tego gatunku Studio TRIGGER. To okazało się być ogromnym sukcesem wśród widzów i krytyków, zdobywając szereg nagród – w tym dla najlepszego anime roku według IGN i platformy Crunchyroll. CDPR wie, jak opowiedzieć dobrą historię, więc miejmy nadzieję, że nadchodzący projekt aktorski zbliży się chociaż poziomem do animowanego serialu.

Cyberpunk 2077: Phantom Liberty
Night City w wersji aktorskiej może wyglądać absolutnie spektakularnie
I chociaż Cyberpunk 2077 był jednym z największych gamingowych niewypałów w historii, który zawiódł oczekiwania użytkowników i przyniósł międzynarodową hańbę CDPR, to firma się nie poddawała i na bieżąco poprawiała swoją grę.
Ich zaangażowanie nie poszło na marne, bowiem Cyberpunk 2077 po kilku latach od premiery nie tylko jest znacznie lepszy, ale teraz zdobywa też świetne oceny za dodatek Widmo wolności, czym twórcy udobruchali sobie graczy. Ten sprzedaje się też jak świeże bułeczki – w ciągu tygodnia rozszedł się w ilości 3 milionów egzemplarzy. Oryginał przekroczył natomiast nakład 25 milionów kopii. 
CD Projekt Red poinformował też jakiś czas temu, że pracuje nad zupełnie nową grą ze świata Cyberpunka, która nosi pseudonim Orion. Niestety o tym projekcie nie wiemy na razie zbyt wiele.