CyberDog 2 to kolejny model zrobotyzowanego psa od Xiaomi. Pierwszy CyberDog trafił na rynek w 2021 roku w limitowanej wersji 1000 sztuk w cenie około 8000 złotych. Jak będzie tym razem? I co zmieniono?

CyberDog 2 od Xiaomi przede wszystkim wygląda zupełnie inaczej. Zmiana wyglądu jest ogromna. Programiści sprawili, że robot ma teraz głowę psa i jest łudząco podobny do małego dobermana. Nóżki ma prawie identyczne jak pierwszy CyberDog, ale w specyfikacji i nowych możliwościach zauważalny jest progres. Nie jestem do końca pewny po co, ale będzie mógł robić między innymi…salta.

//dzisiaj na dailyweb
  • CMF Nothing uruchomiło nową markę
  • x x twitter rozmowy audio i wideo
  • OLX podsumowuje rynek elektroniki używanej
  • iPhone 15 Pro gry AAA będą nas dużo kosztować
  • Xiaomi Watch 2 Pro piękny, funkcjonalny i tani

CyberDog 2 od Xiaomi to doberman, robiący salta!

 

CyberDog 2 waży 8,9 kg i ma 36,7 cm wysokości oraz wyposażony jest w opatentowane przez Xiaomi siłowniki CyberGear, które zapewniają wysoki poziom manewrowości. Dzięki nim robotyczny pies będzie mógł wykonywać salta, przewroty w przód i do tyłu, zwinnie biegać i po prostu – być najlepszym przyjacielem człowieka w pełnym spektrum. Deweloperzy zainstalowali w urządzeniu 19 czujników, w tym LiDAR, wyposażając go w słuch, wzrok i dotyk.

CyberDog 2 będzie widział dzięki modułowi kamery firmy Intel 13 Mpix, interaktywnej sztucznej inteligencji, kamerze RGB 1 Mpix oraz kamerze typu rybie oko. Z kolei za słuch odpowiada 4-mikrofonowy układ i algorytm głosowy Xiaomi AI.  Czujnik dotykowy, LiDAR, czujnik akustyczny oraz ToF (Time-of-Flight) to komponenty, dzięki którym robot będzie reagował na dotyk. CyberDog 2 jest wyposażony w 19 różnych czujników, odpowiedzialnych za funkcjonowanie, które ma przypominać prawdziwego psa. Jedynie salta są dyskusyjne, ale muszę przyznać, że film pokazujący, jak je wykonuje z deskorolki wygląda efektownie. Piesek będzie mógł się poruszać z prędkością 1,6 m/s.

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

CyberDog 2 będzie kosztował ponad 7000 złotych

CyberDog 2 będzie droższy od swojego poprzednika, ale faktycznie programiści wprowadzili wiele zmian, poczynając od wyglądu robota, a kończąc na nowych możliwościach, których raczej żywe psy na co dzień nie  wykonują. Jeżdżenie na deskorolce czy salta to nic pospolitego. Nowy sprzęt, oparty na zaawansowanym module sztucznej inteligencji będzie kosztował 12999 juanów, czyli około 1800 dolarów. Xiaomi nie podało informacji, w ilu sztukach CyberDog 2 trafi na rynek.

CyberDog 2
fot. Xiaomi/CyberDog 2 nie dość, że poda łapę, to zrobi salto w tył

Ponadto CyberDog 2 został wykonany w możliwie najszerszym zakresie, od kodowania po rysunki strukturalne, a także zapewnia programowanie graficzne i modułowe przetwarzanie różnych możliwości wykrywania. Dzięki ciągłemu ekosystemowi open source – programiści otrzymają możliwość tworzenia własnych aplikacji oraz skryptów, które pozwolą zwiększyć poziom zaawansowania robota.

CyberDog 2
fot. Xiaomi/Specyfikacja CyberDoga 2

 

CyberDog 2 to wysoce zaawansowane urządzenie, które zastąpi żywego czworonoga?

CyberDog 2 został zaprezentowany podczas wydarzenia Xiaomi Launch 2023, które odbyło się 14 sierpnia 2023 roku w Chinach. Na tym samym evencie zostały też pokazane inne sprzęty, takie jak:  Xiaomi MIX Fold 3, Xiaomi Pad 6 Max 14″, smartwatch Band 8 Pro, Redmi K60 Ultra, które trafią również na polski rynek.