ChatGPT Plus debiutuje za 20 dolarów miesięcznie – oto dodatki, które otrzymają subskrybenci.

OpenAI uruchomia pilotażowy program subskrypcji ChatGPT Plus. W ramach planu wycenionego na 20 dolarów miesięcznie subskrybenci zyskają szereg korzyści. Na pierwszy rzut oka, wygląda na to, że przywileje są adekwatne do ceny.

Internet oszalał na punkcie chatbota, który wykorzystuje do generowania odpowiedzi sztuczną inteligencję. Z naszych poprzednich wpisów możecie dowiedzieć się, jak sprawne jest rzeczone narzędzie i z jakimi zadaniami sobie radzi. Problematyczna może być natomiast kwestia praw autorskich, co omówiliśmy w osobnym wpisie. Teraz, twórcy rozwiązania zdecydowali się wprowadzić płatny wariant – ChatGPT Plus. Oto wszystko, co o nim wiemy.

ChatbotGPT Plus 2

ChatGPT Plus – subskrypcja daje nam konkretne przywileje

Żeby nie było zbyt kolorowo, już na start dodam informację o tym, że ChatGPT Plus początkowo będzie dostępny jedynie dla klientów mieszkających w Stanach Zjednoczonych. Proces zapraszania użytkowników z USA rozpocznie się w najbliższych tygodniach, natomiast OpenAI dziś zapowiada, że już wkrótce planuje rozszerzyć dostępność subskrypcji o nowe kraje. Co ważne – wersja darmowa nigdzie się nie wybiera, a chatbot w dalszym ciągu będzie oferowany za również za darmo.

Pierwszym „bonusem”, jaki zyskają subskrybenci, będzie priorytetowy dostęp do usługi, nawet w czasie trwania tak zwanych godzin szczytu. Nie oszukujmy się, tego typu rozwiązania, które cieszą się niebywałą popularnością, nie będą w stanie pracować cały czas z „pełną mocą”, przez co ograniczenia w dostępie dla osób nieopłacających subskrypcji wydają się czymś naturalnym. Dodatkowo, użytkownicy korzystający z płatnego planu będą mogli cieszyć się szybszym czasem reakcji chatbota. Cóż, z pewnością sami zauważyliście, że zadanie skomplikowanego pytania w panelu ChatGPT oznacza dłuższe oczekiwanie na odpowiedź.

Ostatnią cechą wariantu Plus jest priorytetowy dostęp do nowych funkcji i ulepszeń. Nie brzmi to może zbyt klarownie, ale doświadczenie z wieloma usługami różnego typu pozwala mi sądzić, że to wręcz kluczowy bonus. ChatGPT rozwija się szybko i co jakiś czas będą pojawiać się tutaj nowe rozwiązania, usprawnienia lub całkowicie odmienione elementy. Jeśli ktoś zapłaci te 20 dolców miesięcznie, będzie mógł liczyć na to, że przetestuje ficzery jako pierwszy. Tyle. Teraz czekamy, aż ChatGPT Plus pojawi się w Polsce.

Mieliśmy w rękach smartfony Samsung Galaxy S23, S23+ i S23 Ultra – pierwsze wrażenia z premiery