Garmin ma w swojej ofercie najlepsze urządzenia nawigacyjne na rynku. Oferta producenta powiększyła się właśnie o model Garmin eTrex Solar — pierwszą nawigację turystyczną GPS, która może działać praktycznie bez końca dzięki ładowaniu solarnemu!

Ładowanie solarne w urządzeniach Garmin widzieliśmy już w kilku modelach. Początkowo taka możliwość trafiła do smart zegarków, co było świetnym dodatkiem. Następnie do komputerów rowerowych, co znacznie przedłużało czas pracy na baterii.

//dzisiaj na dailyweb

Garmin zauważył, że klientom bardzo spodobała się taka możliwość. Ciągle ją więc ulepsza i wprowadza do nowych serii urządzeń. Teraz po raz pierwszy ładowanie słoneczne trafiło do turystycznych nawigacji GPS.

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

Garmin eTrex Solar pierwsza taka nawigacja GPS z ładowaniem słonecznym

Garmin w swojej ofercie posiada kilka serii nawigacji turystycznych GPS dla różnych grup klientów. Sera eTrex skierowana jest dla osób o mniejszych wymaganiach, które uwielbiają wędrówkę w dziewiczym terenie.

Garmin eTrex Solar

W kwietniu tego roku Garmin zaprezentował nową wersję bazowego modelu tej serii o nazwie eTrex SE. Nowy dizajn, ciekawy dobór funkcji i możliwości oraz niewygórowana cena okazały sprawiły, że była to naprawdę kusząca oferta.

Garmin eTrex Solar

Garmin sTrex Solar to urządzenie bazujące na modelu SE, ale z dołożonym ogromnym panelem słonecznym. Warto tu jednak wspomnieć, już na początku, że nawet bez niego urządzenie w trybie ekspedycji jest w stanie działać nawet do 1800 godzin. Razem z panelem deje to możliwość praktycznie wiecznego działania (przy natężeniu światła słonecznego o wartości 75 000 luksów).

Urządzenie tak jak poprzednik charakteryzuje się monochromatycznym wyświetlaczem o wysokim kontraście, przekątnej 2,2 cala i rozdzielczości 240 × 320 pikseli. Najważniejszą cechą jest tu jednak wielozakresowy i precyzyjny GPS, który wspiera również systemy Galileo, GLONAS, QZSS, BEIDOU, IRNSS. Pozycjonowanie jest też wspierane poprzez obsługę cyfrowego kompasu i kompasu GPS. Garmin eTrex Solar w trybie bez ładowania słonecznego i w trybie wielozakresowego GPS jest w stanie zapewnić 100 godzin pracy.

Garmin eTrex Solar

Garmin eTrex Solar posiada łączność ze Bluetooth oraz port USB C. Wspiera również serwis internetowy, oraz aplikację na smartfony Garmin Explore. Urządzenie umożliwia nawigację od punktu do punktu, trackback (powrót po śladzie do początkowego miejsca) oraz obsługuje waypointy, ulubione, punkty POI, ślady i trasy. Dysponuje też funkcją mierzenia powierzchni oraz daje dostęp do informacji o położeniu słońca i księżyca. Po synchronizacji wyświetla również szczegółowe dane pogodowe.

Osobną funkcją jest Geocaching — automatyczne aktualizacje skrzynek z serwisu Geocaching Live, włączając w to opisy, dzienniki i wskazówki. Po nawiązaniu połączenia z aplikacją Garmin Explore każde znalezisko zostanie przesłane do profilu w witrynie Geocaching.com.

Mapy Komoot bezpośrednio na ekranie twojego Garmina to niesamowity prezent dla wszystkich aktywnych osób

Garmin eTrex Solar występuje w kolorze czarnym. Urządzenie spełnia normę odporności IP67. Cena urządzenia wynosi 1189 zł (wersja SE, bez solara kosztuje 789 zł). Garmin eTrex Solar. Więcej informacji na stronie