Belkin Auto-Tracking Stand Pro z DockKit to kapitalne urządzenie z fatalną nazwą. Mimo że na rynku widzieliśmy już sprzęt, który cechuje się podobnymi możliwościami, wreszcie doczekaliśmy się dedykowanego urządzenia dla kamery, którą każdy ma we własnej kieszeni.

Trzy lata temu Apple nauczył developerów, jak urządzenia Apple mogą wykrywać sylwetki i pozy. Dwa lata temu rozszerzył te możliwości o gesty rąk. Technologia ta jest już tak dobra, że przy wykorzystaniu Apple DockKit (specjalna technologia udostępniona producentom i programistom) możliwe jest sterowanie urządzeniami i wykrywanie naszego ruchu, pozycji, gestów czy nawet ich interpretacji.

//dzisiaj na dailyweb

Teraz producent renomowanych akcesoriów korzysta z tych możliwości, oferując statyw dla iPhone’a z możliwością śledzenia filmowanej osoby. Sprzęt Belkin Auto-Tracking Stand Pro wydaje się genialny!

Belkin Auto-Tracking Stand Pro z DockKit

Centrum Uwagi to rewelacyjna funkcja, która podczas wideokonferencji potrafi śledzić naszą twarz, gdy poruszamy się po pokoju lub kręcimy za biurkiem. Uwielbiam tę możliwość! No nie sądziłem, że Apple jest w stanie zaoferować nam jeszcze więcej.

Belkin Auto -Tracking Stand Pro z DockKit

Tymczasem firma od kilku lat rozwijała narzędzia i technologie, które pozwalają śledzić naszą pozycję, postawę, gęsty i mimikę, którą potem może interpretować. Dzięki DockKit możliwe jest tworzenie inteligentnych akcesoriów. A przy pomocy szerokokątnej kamery iPhone’a są one w stanie podążać nawet za dynamicznym ruchem użytkownika.

Jak czytamy w materiale prasowym, firma Belkin jest wyjątkowo dumna z urządzenia. Amerykańska firma ma już ponad 40 lat doświadczenia w tworzeniu świetnych jakościowo akcesoriów i sprzętu, a ten jest jest jednak unikalny. Warto zaznaczyć, że to pierwszy raz, gdy na rynek trafia akcesorium korzystające z Apple DockKit.

Stand Pro nie przypomina żadnego innego produktu Belkin, który stworzyliśmy. Łącząc najwyższą jakość Belkin, imponująco responsywną robotykę i zaawansowaną technologię śledzenia obiektów, możemy zapewnić twórcom treści przemyślany produkt, który bez wysiłku usprawni proces tworzenia – powiedziała Melody Tecson, wiceprezes ds. zarządzania produktami w firmie Belkin. – Jesteśmy dumni z wprowadzenia na rynek pierwszego na świecie akcesorium obsługującego DockKit i z niecierpliwością czekamy na kolejne produkty do tworzenia treści.

Belkin Auto-Tracking Stand Pro to w zasadzie statyw na smartfony Apple iPhone 12 oraz nowsze. Posiada on możliwość pracy i zmiany pozycji w zakresie pełnych 360 stopni w poziomie oraz dodatkowo 90 stopni w pionie dla wysokich i niskich ujęć. Urządzenie posiada wbudowany akumulator i pozwala na 5 godzin niezależnej pracy. Dodatkowo można podłączyć je przewodem do zasilania. Statyw posiada też MagSafe i funkcje ładowania z mocą 15 W. Apple iPhone łączy się z Belkinem dzięki NFC i nie potrzebuje zewnętrznych aplikacji. Całość pozwala śledzić nawet dynamiczny ruch lub kilka postaci, co daje niesamowite możliwości dla twórców treści i influencerów.

OBSBOT Tiny 4K – czyli kamera do komputera, która nie spuści Cię z oka

Sposób działania:

DockKit (zaprojektowany dla systemu iOS do użytku z przednimi i tylnymi kamerami) pozwala
użytkownikom łatwo tworzyć, prezentować i nagrywać treści bez konieczności pobierania
aplikacji innych firm w zaledwie czterech prostych krokach:

 1. Zamocowanie iPhone’a 12 lub nowszego modelu z Magsafe na podstawce Belkin Auto-Tracking Stand Pro przy użyciu MagSafe.
 2. Sparowanie przez NFC.
 3. Włączenie kamery w aplikacjach FaceTime, Instagram, TikTok, Canva, WhatsApp,
  Microsoft Teams lub w innych mediach społecznościowych, platformach komunikacyjnych.
 4. Rozpoczęcie tworzenia treści.

Najważniejsze cechy:

 • MagSafe – jednoczesne rozmowy i karmienie energią dzięki szybkiemu ładowaniu
  bezprzewodowemu do 15 W, gdy podstawka Stand Pro jest podłączona.
 • Śledzenie ruchu w zakresie 360 stopni – śledzenie ruchu za pomocą DockKit, co zawsze
  utrzymuje osoby w kadrze – bez względu na to, ile razy okrążają pomieszczenie.
 • Automatyczny pochył o 90 stopni  – nagrywanie pod dowolnym kątem przy użyciu przedniej lub tylnej kamery z automatyczną regulacją kąta wideo dla wysokich lub niskich kadrów.
 • Aktywacja jednym przyciskiem – włączanie i wyłączanie śledzenia ruchu jednym przyciskiem; wskaźnik LED wskaże aktywność śledzenia.
 • Wbudowany akumulator – brak gniazdka ściennego nie stanowi problemu; stacja dokująca zapewnia 5 godzin pracy na akumulatorze, umożliwiając rejestrowanie treści podczas podróży.
 • Akcesoria w zestawie (kabel o długości 1,5 m i zasilacz o mocy 30 W).

Zgodnie z zobowiązaniem firmy do znalezienia bardziej odpowiedzialnych sposobów tworzenia
produktów podstawka Belkin Auto-Tracking Stand Pro została wykonana w bardziej odpowiedzialny sposób – z wykorzystaniem minimum 75% materiałów PCR. Dodatkowo sprzedawana jest w opakowaniach, które nie zawierają tworzyw sztucznych.

Cena i dostępność

Belkin Auto-Tracking Stand Pro będzie wkrótce dostępne na stronie Belkin.com i u wybranych sprzedawców detalicznych na całym świecie. Cena urządzenia została ustalona na 179,99 $ (około 715 zł). Więcej informacji na oficjalnej stronie Belkin.