Atmosfera robi się gorąca na kilka dni przed WWDC 2022. Właśnie pojawiła się informacja, że Apple może zaprezentować własną wyszukiwarkę już w najbliższy poniedziałek.

Przemek w swoim artykule kilka dni temu zebrał wszystkie spekulacje i plotki, o tym co nowego możemy zobaczyć w ramach konferencji dla developerów Apple – WWDC 2022. Tak się składa, że konferencja już w najbliższy poniedziałek, a lista potencjalnych nowości cały czas rośnie.

Wyszukiwarka Apple?

Nieuniknioną zapowiedzią jest oczywiście najnowszy system iOS 16, który powinien pojawić się na jesieni tego roku. Apple przyzwyczaiło deweloperów, że właśnie w czerwcu prezentuje możliwości systemu, aby ci mogli przygotować swoje produkty i dostosować je do wymagań iOSa. W nowej odsłonie systemu doczekamy się odświeżonych powiadomień, nowości w aplikacji Zdrowie, a także przyjemnych i ulepszonych widżetów, które do tej pory wymagają jeszcze sporo poprawek. Raczej nie ma co spodziewać się rewolucji po iOS 16, ale warto pamiętać, że Apple lubi zaskakiwać. /WWDC 2022 – co zobaczymy za 2 tygodnie?

Popularny w sieci Robert Scoble, dodał dość enigmatyczną, aczkolwiek bardzo interesującą informację na Twitterze, jakoby Apple miało także pokazać swój własny mechanizm wyszukiwarki. Zapytany przez społeczność, co to w praktyce ma oznaczać, czy będziemy mieli do czynienia z żywym konkurentem Google, czy usprawnionym Spotlight, odpowiedział, że to nie jest jasne. Dodał również, że informacje otrzymał z kilku zaufanych źródeł.

R E K L A M A

Wyszukiwarka Apple jako konkurencja Google?

Nie jestem przekonany, że będziemy mieli tutaj do czynienia z realnym konkurentem Google, bardziej uprawnionym mechanizmem wyszukiwania, którym posługuje się np. Siri, w ramach samego ekosystemu, ale kto wie, może Apple postanowi powalczyć z kolegami Google i Microsoft?  To byłaby dość ciekawa batalia, biorąc możliwości jabłkowej marki.

Jak zauważa serwis seroundtable.com, na przestrzeni ostatnich lat można odnotować ruchy Apple w tym kierunku. W 2014 Apple rozpoczęło prace nad własnym botem, skanującym sieć, by rok później podać publicznie czynniki rankingowe, a w 2018 jeden z pracowników Google odpowiedzialnych za wyszukiwarkę, przeszedł do Apple.

Jeśli do całości dorzucimy nowości związane z plotkami o Apple Watch 8, RealityOS, i temat wyszukiwarki, to muszę rzec, że poniedziałkowa konferencja WWDC 2022 zapowiada się naprawdę interesująco. WWDC 2022 rozpocznie się 6 czerwca 2022 roku.