Apple zamierza rozszerzyć swoje portfolio produktowe. Nowością będą dwa tablety — pierwszym ma być Apple AirPad Air z większym ekranem. Drugi, to trochę bardziej odległa wizja, której jednak już się spodziewamy. W każdym razie czekają nas premiera naprawdę ciekawego urządzenia.

Naprawdę sporo z moich znajomych posiada iPada. Niektórzy korzystają z większych modeli Pro i Air. Inni tak jak ja z kompaktowego Apple iPad Mini. Znam jednak tylko dwie osoby, które zdecydowały się na model Pro z ekranem 12,9-cala. Obie z tych osób, za żadne skarby nie oddałyby swojego sprzętu, to ponoć wyjątkowo skuteczna konfiguracja.

//dzisiaj na dailyweb

To pewnie dla takich osób Apple ma zamiar stworzyć większego iPada Air. Model ten zaoferuje wielki ekran, ale zostanie oskalpowany z topowych rozwiązań iPada Pro. Nie uprzedzajmy jednak faktów!

Apple iPad Fold?

Nie jestem pewien, jak Apple nazwie składaną wersję swojego urządzenia. Nie sądzę, że nazwa będzie powielała wykorzystywane przez wszystkich słowo „fold”. Apple pewnie nie przyjmie określenia stworzonego przez androidową konkurencję.

iPad 2024

Wedle Serwisu DigiTimes taki sprzęt pojawi się w ciągu najbliższych lat. To konsekwencja nowego line-upu produktów giganta. Wcześniej plotki mówiły, że szybciej od składanego iPhone’a zobaczymy składany tablet. Teraz wydaje się to już pewne. Wspomniany serwis twierdzi, że Apple może przedstawić koncepcje tego modelu, lub nawet wprowadzić go na rynek już w 2025 roku!

Apple iPad Air 12,9

Znacznie wcześniej, czyli możliwe, że już w przyszłym roku zobaczymy nowy model Apple Air. Apple iPad Air 12,9 cala ma być odpowiedzią na potrzeby użytkowników. Szukali oni sprzętu z ekranem o dużej przekątnej, ale w cenie niższej od Apple iPad Pro 12,9.

Polacy mogą otwierać szampana – iPady potaniały i to niemało. Który powinieneś wybrać?

Nowy Apple Air 12.9 będzie miał cenę wyższą od Apple iPad Air (600 dolarów, 3299 zł), ale niższą od Apple iPad Pro (800 dolarów, 4499 zł). Zdaniem ekspertów będzie on oskalpowany z najnowszych rozwiązań przyszłego Apple iPad Pro 12,9. Przykładowo nie otrzyma on ekranu w technologii microLED. Prawdopodobnie nie będzie on też posiadał procesora Apple M3. Zamiast tego wykorzysta model M2 (obecny iPad Air ma M1).