Od Apple Event minie niebawem miesiąc, a to oznacza, że od dzisiaj można składać zamówienia na smart zegarki Apple Watch 7. Miało być pięknie, miało być kwadratowo, a wyszło… jak rok temu.

Zegarki Apple Watch są jednymi z najpopularniejszych, ale jednocześnie najdroższych i najlepszych smart zegarków na świecie. Sam długo wzbraniałem się przed zegarkiem, bo uznawałem go jako opaskę, która uwięzi mnie powiadomieniami. Odpowiednia konfiguracja i wykorzystanie Apple Watcha do celów treningowych pokazuje, że warto go nabyć.

apple watch 7

Apple Watch 7 – nowości

Nowy smart zegarek od Apple posiada przede wszystkim bardziej przestronny ekran. Apple wyciągnęło ile się da z powierzchni wyświetlacza, zmniejszając ramki do minimum. Przełomowych nowinek nie ma się jednak co spodziewać, a te oczekiwane są (znowu) w kolejnym roku. Największe zmiany (oprócz ekranu) dotyczą… kolorów zegarka. Apple Watch 7 dostępny jest w takich wariantach:

  • grafitowy,
  • srebrny,
  • czerwony,
  • błękitny,
  • oliwkowy.

Spostrzegawczy fan Apple zauważy, że zarówno błękitny, jak i oliwkowy to nowości w ofercie, których próżno było szukać wcześniej. Oczywiście mówimy tutaj o podstawowych wersjach alumioniowych (stalowe zazwyczaj były dostępne w trzech kolorach).

Oprócz kolorów Apple Watch 7 otrzymał bardziej pojemną baterię, a także nowy certyfikat odporności na pył (IP6X). Apple zgodnie ze swoją polityką rozwija funkcje zdrowotne swoich urządzeń i tak w przypadku Apple Watch 7 poprawiona zostanie funkcja wykrywania upadku, aby jeszcze sprawniej reagować i wezwać ewentualną pomoc dla użytkownika.

Sama pojemność baterii to nie wszystko, bowiem Apple zapewnia, że szybkość ładowania wzrosła o około 30%. Zegarek Apple Watch 7 nałąduje się w pełni w nie więcej niż 45 minut.

apple watch 7

Apple Watch 7 – ceny

Zgodnie z przewidywaniami ceny Apple Watch 7 praktycznie nie zmieniły się w porównaniu z modelem z ubiegłego roku. Najtańsza wersja, czyli Apple Watch Series 7 (41 mm) kosztuje 1999,00 złotych. Wersja większa (45 mm) to koszt 2149 złotych.

  • Apple Watch 7 aluminium (41 mm) – 1999 zł
  • Apple Watch 7 aluminium (45 mm) – 2149 zł
  • Apple Watch 7 stal (41 mm) – 3299 zł
  • Apple Watch 7 stal (45 mm) – 3549 zł

Zamówienia można już składać na stronach apple.com, a dostawy realizowane będą od przyszłego piątku, 15 października. Jeśli zastanawiacie się nad zakupem, to warto rozważyć różne opcje: jeśli macie Apple Watcha 5 lub 6 to zmiana nie będzie zbytnio odczuwalna. Jeśli jednak posiadacie Apple Watch 4 lub starsze, albo byłby to Was pierwszy smart watch – nie zastanawiajcie się nawet chwili dłużej.