Zgodnie z zapowiedziami Apple wypuściło dzisiaj najnowsze aktualizacje do wszystkich swoich systemów operacyjnych. Większych zmian nie ma co szukać, ale są to poprawki bezpieczeństwa i kosmetyczne niuanse.

Największą nowością jest jednak nowa usługa płatności Apple, która pozwoli odbierać płatności za pomocą swojego urządzenia Apple. Minus jest jednak taki, że na razie nie jest ona dostępna w Polsce. Zapewne chodzi o regulacje prawne związane z wprowadzeniem takiego narzędzia. Podobnie było w przypadku Apple Pay.

R E K L A M A

iOS 15.5 aktualizacja

System iOS 15.5 zawiera następujące ulepszenia i poprawki błędów:

  • Nowe ustawienie w aplikacji Podcasty pozwala ograniczać liczbę odcinków przechowywanych na iPhonie oraz automatycznie usuwać starsze odcinki.
  • Usunięto błąd, przez który część automatyzacji dla domu uruchamianych przez przyjście lub wyjście osób mogła nie działać.

macOS Monterey 12.4 – aktualizacja

System macOS Monterey 12.4 zawiera ulepszenia aplikacji Podcasty oraz poprawki błędów:

  • Nowe ustawienie w aplikacji Podcasty pozwala ograniczać liczbę odcinków przechowywanych na Macu oraz automatycznie usuwać starsze odcinki.
  • Zgodność z uaktualnieniem oprogramowania sprzętowego wyświetlacza Studio Display 15.5, dostępnym osobno, optymalizuje działanie kamery, poprawiając redukcję szumów, kontrast i obsługę klatek.

iPadOS 15.5 – aktualizacja

System iPadOS 15.5 zawiera następujące ulepszenia i poprawki błędów:

  • Nowe ustawienie w aplikacji Podcasty pozwala ograniczać liczbę odcinków przechowywanych na iPadzie oraz automatycznie usuwać starsze odcinki.

watchOS 8.6 – aktualizacja

  • System watchOS zawiera poprawki błędów, wydajności oraz zabezpieczeń.

Jak widać większych rewelacji nie ma, jednak Apple zaleca aktualizację ze względów bezpieczeństwa. Wiele łatek i poprawek nie jest po prostu ujawniane przez producenta. Z kolei na jesieni tego roku zostanie wydana zupełnie świeża wersja iOS 16, która wprowadzić ma sporo nowości. Aktualizacje można pobierać w zakładce Ustawienia na urządzeniach Apple. Zaznaczamy, że warto wcześniej wykonać kopię zapasową, aby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek. Apple wypuściło także nowe wersje pozostałych systemów:

  • tvOS 15.5,
  • Studio Display Firmware 15.5.

Część funkcji może nie być dostępna we wszystkich regionach lub na wszystkich urządzeniach Apple.