Mimo że najgorętszym obecnie produktem jest niewątpliwie Apple Vision Pro, to firma niewątpliwie planuje też inne, znacznie bardziej udomowione produkty. Jednym z nich będzie prawdopodobnie Apple HomePod Hub (nazwa w domyśle), który będzie HomePodem, ale z dużym ekranem.

To coś, o czym już słyszeliśmy chwilę temu. Sami informowaliśmy o urządzeniu, o którym wspominał Mark Gurman z Bloomberga. To właśnie wtedy dowiedzieliśmy się, że może to być ultra tani iPad lub HomePod z wbudowanym iPadem. Informował o tym również analityk Ming-Chi Kuo.

Panowie byli zgodni co do tego, że takie urządzenie powinno zostać zaprezentowane w 2024 roku. Do premiery coraz bliżej, więc urządzenie znów daje o sobie znać.

Apple HomePod z wyświetlaczem jak w iPadzie

.large_2x.jpgApple HomePod

Takie urządzenie ma ogromny sens. Może nie tylko odtwarzać muzykę w systemie multiroom, lecz również sterować innymi urządzeniami Apple oraz tymi, które stanowią nasz system smart home. Mimo że mam dostęp do aplikacji Dom na iPhonie, Apple Watch, a nawet głosowo przez Siri, to cały czas marzę o innym urządzeniu, takim jak Amazon Echo Show, Google Home Hub, Lenovo Smart Clock czy ThinkSmart.

Wiedzieliśmy, że taki sprzęt ma w planach również Apple. Teraz nadszedł czas, który zapowiadali analitycy i leaksterzy. Redaktorzy serwisu 9to5Mac twierdzą, że zobaczyli odniesienia w trzeciej wersji beta systemu tvOS 17.4.

Apple planuje Home Hub – ultra taniego iPada do sterowania inteligentnym domem

Co ważne, wspomniano o konkretnych urządzeniach. Jedno z nich zostało opatrzone symbolem „Z314”. Napędzane jest procesorem Bionic A15, który znajduje się również w Apple pad Mini 6. Jak wiadomo, sprzęt HomePod nie ma wyświetlacza. Z tego też powodu jego system okrojono z pewnych (i niepotrzebnych) możliwości.

Nowa wersja systemu została jednak wzbogacona o środowisko programistyczne i dodatki, które umożliwiają obsługę dotykiem. Świadczy to o tym, że nowy HomePod musi mieć dotykowy wyświetlacz. Równocześnie Apple pracuje nad drugim urządzeniem HomePod – wyróżni się małym wyświetlaczem u samej góry. Spekuluje się, że model zastąpi w sklepach Apple HomePod 2.

Zarówno poprzednie plotki, jak i te nowe wskazują, że jesteśmy już naprawdę blisko premiery urządzeń. Zgodnie z harmonogramem premier możemy spodziewać się ich w czerwcu podczas konferencji WWDC lub podczas wrześniowej premiery nowego iPhone’a 16.