MacBook Pro z ekranem dotykowym? To byłoby coś przełomowego.

Świat technologii plotkami żyje, co nie powinno dziwić. Jedne z nich są bardziej wiarygodne, a inne kompletnie oderwane od rzeczywistości. Dzisiaj wieczorem odbędzie się kolejny w tym roku Apple Event, podczas którego Apple zaprezentuje najnowsze MacBooki Pro. W sieci pojawiła się informacja, że istnieje szansa na to, że MacBooki będą wyposażone w dotykowy ekran.

R E K L A M A

Czy faktycznie jest szansa na otrzymanie od Apple hybrydy laptopa i iPada? Śmiem w to wątpić, bo nie miałoby to najmniejszego sensu, biorąc pod uwagę usilne rozwijanie przez Apple technologii iPadów i dostosowywanie ich do kolejnych akcesoriów, chociażby obsługa myszy.

Dotykowy MacBook Pro od Apple?

W tej chwili Apple w ofercie ma tak zaawansowane iPady Pro, że przy odpowiedniej konfiguracji i podpięciu klawiatury i wspomnianej myszki, otrzymujemy już dotykowy laptop z ogromnymi możliwościami dzięki wysokiej wydajności procesorów w tabletach od Apple. Do tego dochodzą specjalne podstawki na tablet i otrzymujemy naprawdę kawał dobrego sprzętu.

Graham Bower to jeden z redaktorów serwisu Cult of Mac, którzy dość często już trafnie przekazywali rewelacje na temat sprzętu od Apple. W tym jednak przypadku ciężko w coś takiego uwierzyć, chociaż byłoby to naprawdę dużą niespodzianką.

Jeśli taka sytuacja miałaby miejsce, to nie wyobrażam sobie, że dotykowy MacBook Pro miałby być jedyną opcją. W ofercie dalej powinny pozostać „zwykłe” laptopy z najnowszej serii, czyli w tym przypadku wyposażone w procesor Apple Silicon M1X, który dzisiaj wieczorem zostanie zaprezentowany.

Apple Event 18 października 2021

W poniedziałkowy wieczór (godzina 19:00 czasu polskiego) Tim Cook wyjdzie na scenę, żeby zaprezentować MacBooka Pro. W środku – kombajn M1X, ale to nie wszystko. Nowe laptopy dla profesjonalistów dostaną wreszcie kamerkę 1080p, na co czekała rzesza użytkowników.

Laptopy dostępne będą z minimum 16 GB RAM (rok temu było to 8 GB), a pojemność dysku twardego SSD wyniesie minimum 512 GB. Odświeżony ekran miniLED pochwali się odświeżaniem 120 Hz w wersji 13 lub 16-calowej.

MacOS Monterey

Poza sprzętem, Apple wypuści również najnowszą odsłonę systemu operacyjnego macOS Monterey. Sporo na jego temat dowiedzieliśmy się już podczas WWDC 2021. Największymi nowinkami będzie możliwość pracy na kilku urządzeniach jednocześnie, a w praktyce pozwoli to na przeciąganie plików z jednego ekranu na drugi.

Start konferencji już o godzinie 19:00, a my na pewno będziemy relacjonować to, co ekipa Tima Cooka zaprezentuje.