Amazon Games cieszy się ostatnio ze swojego wielkiego sukcesu. Ich najnowsza gra,„New World”, to prawdziwy hit. Produkcja gromadzi coraz więcej graczy i wielu z nich wypowiada się na jej temat bardzo pochlebnie. Niestety, jak to często bywa przy hitach sprzedażowych w branży gamingowej, tutaj też nie obyło się bez problemów.

Ci, którzy zakupili nowy tytuł Amazon Games mają szereg powodów do narzekań. Wielu osobom do gustu nie przypadła sama rozgrywka, która miejscami jest dość prymitywna i niewymagająca. Do tego na samo wejście do „New World” często trzeba czekać – na danym serwerze może być jedynie ograniczona liczba graczy. Oczekiwanie w kolejce może doprowadzać do irytacji, ale to nie koniec problemów z serwerami.

W New World czasem po prostu nie można grać

W grach online często przeprowadza się konserwacje serwerów. Pozwala to rozwiązywać pojawiające się drobne błędy, czy wprowadzać do gry nową zawartość. Taką taktykę stosuje się w największych grach, jak „League of Legends”, „CS: GO” czy „Overwatch”. W „New World” konserwacje są jednak przeprowadzane o stałej porze. I nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie bezsensowna godzina takich prac dla serwerów w Europie czy Australii. Nie wspominając o tym, że czasem trwają one bardzo długo.

Gra Amazonu pali karty graficzne? Gigant dementuje plotki

Amazon postanowił bowiem w tym samym czasie przeprowadzać prace konserwacyjne we wszystkich regionach. Gracze z Ameryki Północnej nie mogą więc narzekać, bo u nich dzieje się to o godzinie 3:00. Inaczej sprawa wygląda jednak w Europie. W naszych rejonach blokada wypada na okolice 13:00, więc sporo osób chce wtedy spędzić trochę czasu z grą. Jeszcze gorzej jest w Australii, gdzie „New World” zamykane jest wieczorem, czyli tak naprawdę w godzinach szczytu.

Twórcy obiecywali, że taki stan rzeczy będzie obowiązywał jedynie podczas testów produkcji, a następnie dla każdego regionu serwery będą blokowane o godzinie 3:00 obowiązującego na danym terytorium czasu. Tak się jednak nie stało. Cóż, wszystko wskazuje na to, że Amazon woli stawiać na bardziej komfortową pracę swojego zespołu, niż na zadowolenie graczy.

Amazon Prime w Polsce – ceny, pakiety. Allegro Smart może się schować?