Algorytm miłości to nowy serial komediowy Canal+, który zadebiutuje już wiosną 2024 roku. Będzie to… parodia programów reality-show. Stacja szykuje kolejny hit?

Algorytm miłości to pierwszy serial w Polsce parodiujący różnego typu programy reality, w tym przede wszystkim te z kategorii bikini reality, w których atrakcyjni single szukają sławy, miłości, pieniędzy, ale też sensacji i niezwykłych emocji. Czy Polacy są gotowi na kolejny odważny, często kontrowersyjny i pełen brawury humor?

//dzisiaj na dailyweb

Normalnie sceptycznie bym był nastawiony do tego typu produkcji z naszego podwórka, gdyby nie fakt, że za realizację opowiada Canal+, a stacja przez ostatni rok zaskarbiła sobie moje zaufanie – przede wszystkim Emigracją XD i The Office PL. Polska wersja kultowego serialu w 3. sezonie szczególnie okazała się produkcją godną pochwały. Poza tym na pokładzie Łukasz Sychowicz, czyli scenarzysta  wspomnianego The Office PL. Napisze skrypt odcinków oraz pełni również funkcję producenta kreatywnego. Serial reżyserują Michał Tylka i Aleksander Pietrzak.

Algorytm miłości będzie kolejnym sukcesem Canal+?

Algorytm miłości
Algorytm miłości od stacji Canal+ to kolejny, ciekawy format komediowy stacji

Algorytm miłości opowiada o fikcyjnym programie reality-show. Dziewięciu uczestników zmierzy się ze swoimi głęboko skrywanymi uczuciami, lękami oraz własnymi granicami (bądź ich brakiem) i być może zdobędą towarzysza życia, popularność i niezłą kasę. Aktorzy grający w nowej produkcji zameldowali się już w willi Amora, gdzie spędzą najbliższe tygodnie na serialowym planie. Wśród nich w roli prowadzącego show — Michał Czernecki, który zaskarbił moją sympatię jako Pan Zbyszek w rewelacyjnej Emigracji XD. Łukasz Sychowicz, scenarzysta i producent kreatywny powiedział parę słów na temat powstającego właśnie serialu.

Ktoś mógłby powiedzieć, że ciężko jest zrobić parodię tego typu programów, dlatego zależało nam na stworzeniu realnego świata oraz realnych postaci, z krwi i kości. Dopiero wtedy, głupoty, które bohaterowie mówią i absurdalne sytuacje, które im się dzieją, mają szansę być naprawdę śmieszne. Nie zawsze dla uczestników programu, ale dla widza owszem. Już pierwsze zadanie przerasta, teoretycznie gotowych na wszystko, bohaterów, a potem jest już tylko grubej. Metaforycznie, bo aktorzy mocno ćwiczyli do swoich ról.

Premiera serialu Algorytm miłości już wiosną 2024 roku

Algorytm miłości

Parodia tego typu programów? Jestem zainteresowany – cieszę się, że Polacy próbują nowych formatów. Mam również obawy, czy finalnie nie wyjdzie to żenująco, choć nie będę ukrywał, że stacja Canal+ ma ostatnio dobrą passę. Mam nadzieję, że ją utrzyma. Przekonamy się niebawem. Aktorzy już weszli na plan zdjęciowy, a premiera została zaplanowana na wiosnę 2024 roku.

W produkcji wystąpią m.in.: Helena Englert, Wiktoria Gąsiewska, Jakub Sasak, Małgorzata Socha, Karol Dziuba, Mateusz Dymidziuk, Katarzyna Gałązka, Adam Zdrójkowski, Aleksander Kaleta, Waleria Gorobets, Pola Błasik, Kamil Piotrowski, Emilia Walus, Beata Ścibakówna, Dorota Chotecka, Katarzyna Borkowska, Ewa Gawryluk oraz Filip Lipiecki. W produkcji wystąpią także influencerzy, m.in. Marta Rentel i Grzegorz Milewski.

Najlepsze seriale 2023 roku – TOP-10

Za zdjęcia odpowiada Maciej Edelman. Charakteryzacją zajmuje się Ada Merska, kostiumami Dorota Williams, scenografią Marcelina Początek-Kunikowska. Kierownikami produkcji są Zuzanna Boryszewska i Robert Feluch. Serial produkuje Jake Vision DGA Studio – Dorota Kośmicka i Jan Kępiński. Po stronie Canal+ producentami są Beata Ryczkowska i Filip Bałdyga.