Liam Hemsworth jako Geralt na pierwszych ujęciach z planu 4. sezonu Wiedźmina! Mamy to? Czy nie mamy? Na pewno mamy artykuł z budowaniem napięcia!

Liam Hemsworth będzie nowym Geraltem z Rivii w serialu Wiedźmin od Netflixa. Wcześniej w tej roli mogliśmy zobaczyć Henry’ego Cavilla, ale zrezygnował ze wcielania się w tego bohatera, bo chyba wolał latać w lateksie jako Superman. Mówi się również o tym, że aktorowi po prostu nie podobało się, w jakim kierunku zmierza serial. W każdym razie James Gunn wbił cały na biało i pozmieniał całkiem sporo w uniwersum DC. Czystka ogromna – w rezultacie otrzymamy nowego superbohatera w pelerynie. Henry Cavill nie będzie ani Wiedźminem, ani Supermanem. Jakiś czas temu przekazał swoją rolę Liamowi Hemsworth i z tej decyzji nikt wycofywać się nie zamierza. Mimo że zdjęcia do 3. sezonu już wystartowały, nie słychać nic o konkretnej dacie premiery. Natomiast w sieci krąży dosyć interesujące video, przedstawiające Liama Hemswortha jako Geralta. Oto jeden z kadrów z tego materiału.

Chris Hemsworth
fot. stryder HD

Liam Hemsworth na fejkowym materiale robi groźne miny jako Geralt z Rivii w serialu Wiedźmin

Czy to prawdziwe nagranie? Czy to prawdziwy Liam Hemsworth? I tak, i nie. Nie będę tego clickbaita ciągnął w nieskończoność i nie dowiecie się prawdy z końca artykułu, tylko właśnie w tym momencie. To oczywiście najnowszy deepfake (już drugi), który pojawił się na kanale Stryder HD. Oba materiały trącają myszką i widać, że coś tutaj nie gra, ale samo zastosowanie technologii może pomóc fanom w wyobrażeniu tego, jak może wyglądać Geralt, w którego wcieli się Liam Hemsworth. Nikt tutaj nikogo nie oszukuje. No może lekko ja, bo nie mogłem powstrzymać się, aby nadać taki tytuł artykułowi, choć myślę, że nagłówek mógł zostać potratowana żartobliwe – tak samo, jak fejkowe nagranie.

W zasadzie w materiale widzimy Liama Hemswortha, tylko w technologii deepfake, dzięki której na twarz prawdziwej osoby nakładana jest „maska” innego człowieka. Twórca kanału, na którym można znaleźć inne przeróbki (między innymi Toma Cruise’a w Marvelu, czy Elliot Page jako Ellie w serialu The Last of Us) bawi się porównaniami, wykorzystując sceny z już wyemitowanych odcinków. Po jednej stronie ekranu widzimy Henry’ego Cavilla jako Geralta, a po drugiej jak w tej roli mógłby wypaść Liam Hemsworth. Tutaj znajdziecie pierwsze nagranie, a na materiale poniżej nowy klip, nieco bardziej dopracowany, choć oczywiście wyglądający nieprawdziwie.

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

Liam Hemsworth będzie miał trudne zadanie udźwignięcia roli, wykreowanej przez Henry’ego Cavilla

Czy Liam Hemsworth udźwignie tę rolę? Czas pokażę, ale patrząc na te – co prawda fejkowe, nieco komiczne nagranie – można stwierdzić, że wizualnie jest podobny do Henry’ego Cavilla. Buźka to oczywiście nie wszystko, bo liczy się charyzma, tembr głosu i wejście w postać, ale ja nawet widzę tutaj potencjał na interesującą kreację. Wyobraźnia robi swoje, a rzeczywistość ją zweryfikuje. Z całą pewnością czeka go trudne zadanie, bo porównania będą nie do ominięcia.

Sporo złego można powiedzieć o serialu Wiedźmin (a o spin-offie Wiedźmin: Rodowód Wilka jeszcze więcej), ale Henry Cavill był Geraltem idealnym. Wielu fanów nie wyobraża sobie, aby brat Thora udźwignął ciężar tej kreacji. Zmiany są bardzo często trudne do zaakceptowania, ale finalny efekt potrafi zaskoczyć. Przypomnę tylko sytuację, kiedy ogłoszono, że Heath Ledger miał zostać nowym Jokerem. Co się potem okazało? Oscar za rolę drugoplanową i same pochwały. Kto wie, może Liam Hemsworth będzie jeszcze lepszym Geraltem z Rivii? Wiem, że trudno to niektórym fanom to wyobrazić, ale taka sytuacja może mieć miejsce.

Liam Hemsworth
fot. stryder HD

Trzeci sezon Wiedźmina będzie ostatnim, w którym zobaczymy Henry’ego Cavilla

Zanim zobaczymy Liama Hemswortha w roli Geralta, czeka nas w tym roku jeszcze 3. sezon, w którym po raz ostatni zobaczymy Henry’ego Cavilla. Ekipa weszła już na plan zdjęciowy, ale dokładna premiera nie została jeszcze ogłoszona. Podczas wydarzenia Netflixa – TUDUM 2022 poinformowano jedynie, że nastąpi to tego lata.

Coś się kończy, coś się zaczyna. Henry Cavill nie wystąpi w 4. sezonie Wiedźmina – Geralta zagra inny aktor