Emigracja to powstający nowy serial Canal +. Premiera wiosną 2023 roku. Przyjrzyjmy się bliżej szczegółom produkcji.

Emigracja z Londyńczykami ma co prawda jedynie wspólny motyw pracy zarobkowej w Wielkiej Brytanii, ale pierwsze skojarzenie było właśnie takie. I była to całkiem ciekawa obyczajówka, którą wyreżyserował m.in. sam Wojciech Smarzowski. Tym razem jednak czekać nas będzie serial w zupełnie innym klimacie. Gdy tylko zobaczyłem, że będzie to produkcja na postawie powieści Malcolma XD to żywo się zainteresowałem. Jest to najbardziej znany, polski internetowy twórca, którego nikt nie zna tożsamości. To nie pierwszy raz, kiedy jego twórczość jest przenoszona na ekran. Wcześniej zekranizowano jego pastę o ojcu-wędkarzu w krótkometrażowym, świetnym  filmie Fanatyk.

Emigracja
fot. Canal +

Emigracja – o czym opowiada nowy serial Canal + ?

Emigracja to historia dwóch ziomków z Polski, którzy wyruszają do Wielkiej Brytanii, aby spróbować życia na tytułowej emigracji. Jako, że panowie nie słyną ze spokojnego trybu życia trafiają po drodze na wielką imprezę, która doprowadza ich do rozdzielenia. To dopiero początek przygód i przypadkowych wydarzeń. Spotkają m.in. tirowców, cygańskich handlarzy kamperów, wyjętych spod prawa anarchistów squattersów, czy pracowników klubu go-go. Istny wachlarz barwnych bohaterów. Oczekuje sporej dawki humoru oraz trafnych, ale luźnych spostrzeżeń na temat emigracji w dziennikarskim stylu. Tomasz Włosok, odtwórca głównej roli zdaje się potwierdzać moje przypuszczenia

Widzowie mogą spodziewać się szalonego kina drogi – pełnego niefortunnych zdarzeń, komizmu oraz niecodziennych sytuacji zderzających naszą polską, często zaściankową mentalność z kosmopolityczną metropolią, jaką jest Londyn. Myślę, że pod tą komediową powierzchnią kryje się jednak sporo prawdy o tym, z czym spotykają się nasi rodacy wyjeżdżający za chlebem – nie tylko do Wielkiej Brytanii, ale również innych krajów

Emigracja
fot. Canal +

 

Emigracja zaplanowana jest na wiosnę 2023 roku

W rolach głównych ostatni mój ulubieniec, czyli Tomasz Włosok oraz  Michał Balicki. Partnerować im będą m.in. Paulina Gałązka, Adam Bobik, Piotr Trojan, Jarosława Boberek, Katarzyna Bujakiewicz, , Andrzej Zieliński, Agnieszka Suchora, Michał Czerniecki, Mikołaj Chroboczek i Marcin Miodek. Reżyseruje Łukasz Kośmicki, który już współpracował z Canal + przy serialu Klangor.

Ekipa serialu Emigracja weszła już w sierpniu na plan filmowym, a poza studiem zdjęcia są kręcone w podwarszawskim Kampinosie, Grójcu, pod Kaliszem, Warszawie i przede wszystkim – w Londynie. Twórcy stawiają na realizm, dlatego odwiedzimy charakterystyczne dla tego miasta miejsca. Dorota Kośmicka-Gacke, producentka kreatywna opowiedziała o lokalizacjach, w których zobaczymy Malcolma – głównego bohatera produkcji.

Przy produkcji Emigracji zdecydowaliśmy się na odważne rozwiązanie – realizację zdjęć w centrum Londynu, we współpracy z brytyjską ekipą, zabierając w podróż wszystkich aktorów i twórców. Przygotowania i dokumentacje zajęły wiele miesięcy, a efektem tej pracy jest plan zdjęciowy w Londynie, w najbardziej znanych i prestiżowych lokalizacjach, takich jak: Buckingham Palace, Piccadilly Circus, China Town, Seven Dials, Covent Garden, Hyde Park czy Belgrave Square. Obsada serialu jest międzynarodowa, w epizodach pojawiają się aktorzy z całego świata, m.in. Anglii, Holandii, Niemiec, Chin, Afryki, Czech, Ameryki czy Portugalii. Cieszymy się, że polscy widzowie będą mogli zobaczyć autentyczną przygodę Malcolma w Londynie.

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

 

Osobiście nie mogę się doczekać. Po pierwsze – polskie produkcje Canal + bardzo sobie cenię. Wypuścili takie hity jak Kruk, Klangor, The Office PL (o dziwno świetna realizacja, oparta na kultowym serialu) i ostatnio Minutę Ciszy . Po drugie – Tomasz Włosok! Premiera zaplanowana jest na wiosnę 2023 roku na Canal +Premium i Canal + online.

The Office od Canal + wraca już jesienią! Mamy pierwszy zwiastun