Ahsoka debiutuje z pełnym zwiastunem! Walki na miecze świetlne, Wielki Admirał Thrawn i pełna plejada bohaterów! Jest na co czekać, czy to kolejny serial Star Wars, który zabije kreatywność nostalgią?

Ahsoka to kolejny serial Disney+, rozgrywający się w uniwersum Gwiezdnych Wojen. W spin-offie The Mandalorian przyjrzymy się losom dawnej padawanki Anakina Skywalkera. Jej młodą, animowaną wersję mogliśmy oglądać w produkcji odcinkowej Atak klonów, nadawaną w latach 2008-2014. Teraz czas na aktorskie spojrzenie na tę postać. Akcja rozgrywa się pięć lat po wydarzeniach z filmu Gwiezdne wojny: Część VI – Powrót Jedi. Na zwiastunie po raz pierwszy pokazano w pełnej okazałości Wielkiego Admirała Thrawna, co oczywiście nie jest zaskoczeniem.

//dzisiaj na dailyweb
Ahsoka
fot. Wielki Generał Thrawn za zwiastunie serialu Gwiezdne Wojny: Ahsoka

Ahsoka – pełny zwiastun, na którym po raz pierwszy zobaczyliśmy aktorskiego Thrawna

Ahsoka już w The Mandalorian wspominała o tej postaci, a twórcy również potwierdzili udział tego bohatera. Niebieski, niebezpieczny jegomość to postać znana z książek, która nigdy nie doczekała się swojej aktorskiej wersji. Za to można go było zobaczyć w wersji animowanej w serialu Star Wars: Rebelianci. Głos podkładał Lars Mikkelsen. W Ahsoce ten sam aktor wcieli się w tę postać, która według pewnych plotek może okazać się zbawcą Galaktyki. To również – nie byłoby wielkim zaskoczeniem, bo Admirał w kanonie był postacią wielce niejednoznaczną.

W roli tytułowej zobaczymy Rosario Dawson, a towarzyszyć jej będą m.in. Mary Elizabeth Winstead (Hera Syndulla), Ray Stevenson (w swojej ostatniej roli Baylana Skolla), Eman Esfandi (Ezra Bridger), Ivanna Sakhno i Natasha Liu Bordizzo (Sabine Wren). Na zwiastunie widać również Genevieve O’Reilly, którą możecie kojarzyć z roli Mon Mothmy z Andora. W obsadzie znajduje się też Hayden Christensen jako Anakin Skywalker, którego na materiale reklamowym nie zaprezentowano, ale z całą pewnością zobaczymy go jedynie w retrospekcjach. Czas akcji będzie ściśle powiązany z wydarzeniami z The Mandalorian, dziejącym się w okresie, w którym Darth Vader już nie żył, chociaż po Ostatnim Skywalkerze i powrocie Palpatine’a wszystkiego można się spodziewać. W jednej z sekwencji na sekundkę pojawił się R2-D2, co oczywiście napawa mnie niepokojem, bo obawiam się kolejnego festiwalu nostalgii ze świata Star Wars. Po tragicznym Obi-Wanie Kenobim mam złe skojarzenia.

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

Ahsoka zadebiutuje z dwoma, premierowymi odcinkami 23 sierpnia 2023 roku

Ahsoka zadebiutuje na Disney+ z dwoma, pierwszymi odcinkami już 23 sierpnia 2023 roku. Serial będzie liczył 8 odcinków – każdy z premierą co tydzień – w środę o 9:00 rano czasu polskiego. Tak szczerze mówiąc – zwiastun jest interesujący. Dużo nowych bohaterów, nieznanych osobom, które nie miały do czynienia z animacjami lub książkami. Mam nadzieję, że będzie  odrobinę kreatywniej i emocjonalnie niż w Obi-Wanie Kenobim lub Księdze Boby Fetta. Niskie oczekiwania często bywają zbawienne.

Na pewno czeka nas dużo akcji i aktorskich popisów. Oczywiście – najbardziej jestem ciekawy, jak wypadnie Lars Mikkelsen jako Wielki Admirał Thrawn, ale też chętnie zobaczę Raya Stevensona. Będzie to jego ostatnia rola. Utalentowany aktor, znany m.in. z Rzymu, Piratów, Zabić Irlandczyka, czy Punishera: Strefy wojny nieoczekiwanie zmarł 21 maja 2023 w wieku 58 lat.