Lista agentów od Anonymous – co wiemy?
W poniedziałkowy poranek głośno zrobiło się o zapowiedzi grupy Anonymous, a także gruzińskiej grupy hakerów. Ogłosili oni, że dotarli do listy rosyjskich agentów i szpiegów, zarówno białoruskich, jak i tych z Europy zachodniej. Lista miała obejmować ostatnie stulecie.
Dzisiaj w sieci udostępniono pierwsze pliki i bazy z nazwiskami. Wszyskto jest napisane cyrylicą i poszukiwani są tłumacze, aby uporządkować całą bazę. Na razie więc nie wiadomo, które kraje obejmuje lista i czy są tam polskie nazwiska.
Lista agentów od Anonymous
Pliki dostępne są od rana w sieci, najczęściej w formacie arkusza Excel. Chętnych zapraszam na nasz profil na Facebooku, gdzie podajemy linki do plików.
Cała lista zawiera ponad 2500 pozycji i jest w języku rosyjskim. Ciężko więc w łatwy sposób odszukiwać polskie czy zachodnie nazwiska. Przypuszczalnie ta część danych okrojona jest to szpiegów białoruskich. Śledzimy na bieżąco informacje przekazywane przez ukraińskich, a także światowych hakerów, którzy stale pracują i analizują to, co zostało wykradzione z rosyjskich serwerów.
Jednocześnie hakerzy dotarli do listy 120 tysięcy żołnierzy rosyjskich, którzy zostali wysłani na wojnę z Ukrainą:

Pełna lista dostępna pod tym linkiem.
To kolejny dowód na to, że inwazja Rosji na Ukrainę ma także olbrzymie przełożenie na wojnę informacyjną i cybernetyczną. Grupa Anonymous stale atakuje rosyjskie serwery, zaczynając od stron agencji informacyjnych, poprzez strony rządowe, a także strony białoruskich polityków.
Aktualizacja 02.03.2021
Wedle naszych Czytelników, którzy przeglądali listy, niestety nie znaleziono żadnych polskich nazwisk. Lista składa się w znakomitej większości z obywateli Białorusi.
Na DailyWeb prowadzimy relacje live ze wszystkich ataków #Anonymous w kierunku Rosji.
Przekazujemy tylko rzetelne informacje na temat tego, co dzieje się w Ukrainie. Staramy się, aby nasze wiadomości skupiały się na kwestiach technologicznych i internetowych, a informacje stricte wojenne, społeczne i polityczne pozostawiamy specjalizującym się w tym temacie mediom. Jednocześnie zaznaczamy, że wspieramy Ukrainę i wierzymy, że uda im się postawić skuteczny opór.
![Lista agentów od Anonymous - co wiemy? 5 Anonymous: wszystkie ataki na Rosję [lista aktualizowana na bieżąco]](https://alfred.dailyweb.pl/wp-content/uploads/2019/02/anonymous-615x615.jpg)