Dość interesujące informacje płyną do nas od Anonymous. Na Twitterze pojawiły się materiały sugerujące, że hakerzy z NB65, którzy są powiązani z Anonymous zaatakowali rosyjską agencję kosmiczną Roskosmos. Według ich zapewnień Rosja tym samym straciła dostęp do swoich satelitów szpiegowskich.

Informacje te nie zostały jeszcze oficjalnie potwierdzone, a w dobie tak zmasowanej wojny informacyjnej weryfikacja może potrwać. W sieci pojawiają się natomiast potwierdzenia ze strony ukraińskich sił zbrojnych.

Rosyjskie satelity szpiegowskie przejęte – Anonymous się nie poddaje

Zabranie dostępu rosyjskiej agencji kosmicznej nad ich własnymi satelitami szpiegowskimi byłoby ogromnym ciosem dla Rosjan i wiele na to wskazuje, że tak właśnie się stało. Jednocześnie jest to chyba największy sukces Anonymous odkąd wypowiedzieli wojnę Putinowi. Stale atakowane są najróżniejsze cele informatyczne w Rosji, ale także na Białorusi. Do Anonymous przyłączają się kolejne grupy, w tym wspomniana grupa NB65.

R E K L A M A

Hakerzy nie zamierzają się poddawać i jak twierdzą, będą walczyć z Putinem, dopóki ten nie odpuści. Rosyjskie ataki na Ukrainę ciągle trwają i przybierają na sile. Wcześniej Anonimowym udało się m.in. dotrzeć do listy rzekomych agentów, a także wyrwać pliki z moskiewskiej agencji bezpieczeństwa nuklearnego.

Roskosmos to państwowa agencja kosmiczna. Powstała na początku lat 90. ubiegłego wieku, a od 7 lat działa jako „przedsiębiorstwo państwowe”. Ich głównym celem jest koordynacja misji kosmicznych i nadzór nad wszystkimi firmami związanymi z technologią kosmiczną, które istnieją w Rosji.

Przekazujemy tylko rzetelne informacje na temat tego, co dzieje się w Ukrainie. Staramy się, aby nasze wiadomości skupiały się na kwestiach technologicznych i internetowych, a informacje stricte wojenne, społeczne i polityczne pozostawiamy specjalizującym się w tym temacie mediom. Jednocześnie zaznaczamy, że wspieramy Ukrainę i wierzymy, że uda im się postawić skuteczny opór.