Nasza redakcja jest rowerowo podzielona. Kilku redakcyjnych kolegów ma za nic naszą miłości do rowerów. Mimo to muszę o tym napisać, bo znalazłem wspólny mianownik dla technologii i rowerów. To Zwift Play, czyli nowy kontroler do obsługi aplikacji treningowej Zwift.

Zasadniczo każdemu najlepiej trenuje się na prawdziwym rowerze, na prawdziwej trasie. Realia jednak na to nie zawsze pozwalają – a to pogoda fatalna (a nową, ultra drogą szosę trzeba przecież szanować), a to czasu braknie. Nie pomagały również pandemie i inne dzikie akcje. To właśnie podczas tej ostatniej, trenażery sprzedawały się jak szalone, co po dłuższym czasie okazało się sporym problemem na rynku. Ale nie o tym dzisiaj. Dziś o tym, jak ułatwić sobie życie z trenażerem. Przesiadł się na niego nawet Sebastian, więc chyba warto.

Zwift Play, czyli kontroler, który ułatwi zabawę.

Zwift to ogólnoświatowa platforma fitness, ukierunkowana w stronę kolarstwa. Przez ostatnie lata wyrosła na jednego z najpoważniejszych graczy na rynku. Pojęcie gry jest tu dość ważne, bo niemal od początku na opcje gry połączonej z rywalizacją i treningiem, kierowano sporo uwagi. Treningi w innych aplikacjach mogły być dla niektórych nudne, dlatego Zwift integruje kolarskie zmagania z rywalizacją z prawdziwymi ludźmi w czasie rzeczywistym i kilkoma bonusami jak, chociażby PowerUpy.

Zwift Play

Sam Zwift został stworzony w warstwie technicznej tak, by zadbać o nasze komputery z dużymi ekranami. Często klawiatura była najłatwiejszym sposobem również na szybką obsługę funkcji aplikacji oraz nawigację po niej. Trenażer z laptopem za kierownicą, to chyba najczęstszy widok wśród wszystkich zwifterów (jak o sobie mówią).

Zwift Play

Po wielu latach poległem i kupiłem Wahoo Kickr Core. Czy jeżdżenie w miejscu na smart trenażerze ma sens?

Zwift Play

Od dawna mamy jednak wydajny sprzęt w postaci tabletów i telefonów, które to idealnie nadają się do szybkiego zamontowania na kierownicy. Sterowanie opcjami za pośrednictwem dotykowego wyświetlacza również ma jednak swoje wady. Dlatego powstał specjalny kontroler, który ułatwi zabawę wszystkim użytkownikom Zwifta.

Zwift Play

Zwift Play składa się z dwóch kontrolerów, które mają przyciski oraz łopatki. Oba można błyskawicznie zamontować dzięki solidnym sylikonowym paskom. Zwift Play daje więc pełną kontrolę nad wszelkimi funkcjami aplikacji.

Zwift Play

Nowe kontrolery Zwift Play zostaną wprowadzone na rynek razem z Beta Zwift Play Game Experience. Zwift zdradza też, że w trakcie opracowywania są nowe funkcje stworzone z myślą o tym kontrolerze, które wniosą rywalizacje z innymi, na całkiem nowy poziom. Brzmi ciekawie!

Zwift Play

Zwift Play

Zwift Play oferowany będzie premierowo w cenie 99 EUR. Regularna cena wynosić będzie 149 EUR. Więcej informacji znajdziecie na stronie Zwift oraz w zakładce produktu w oficjalnym sklepie internetowym.