W sieci oficjalnie zadebiutował pierwszy zwiastun widowiska Marvela – Ant-Man i Osa: Kwantomania.

Piszę oficjalnie, bowiem w trakcie tegorocznego Comic-con w San Diego w sieci hulał przez chwilę fragment tego zwiastuna. Był to wyciek – na panelu Marvel zaprezentowano jedynie plakat. Wczoraj udostępniono pierwszy wizualny materiał promocyjny filmu Ant-Man i Osa: Kwantomania, który zapoczątkuje V fazę MCU. Zobaczcie, jak produkcja prezentuje się na zajawce:

Zwiastun Ant-Man i Osa: Kwantomania

Fabuła Ant-Man i Osa: Kwantomania zabierze nas do innego wymiaru, zwanego Quantum Realm. Przetransportuje się tam cała ekipa, czyli: Scott Lang (Paul Rudd), jego córka Cassie (Kathryn Newton), Janet (Michelle Pfeiffer), Hank (Michael Douglas) i Osa (Evangeline Lilly). Trzeba przyznać, że nowe miejsce akcji będzie dosyć kolorowe i na pewno najeżone wieloma niebezpieczeństwami, między innymi pewną niebieską armią, Billem Murrayem w roli złowrogiego typa i Kangiem Zdobywcą (Jonathan Majors). Jegomość ten pojawił się już w drugoplanowej, ale istotnej roli w serialu Loki.

R E K L A M A

Kang Zdobywca będzie takim drugim Thanosem. To on w kolejnych fazach MCU ma być głównym antagonistą serii. Wygląda na to, że Ant-Man i Osa: Kwantomania będzie bardzo istotną produkcją w kolejnych, dwóch falach MCU. Dwie pierwsze części Ant-mana to była kreatywna rozrywka, jednak bez większych stawek i w bardziej w kategoriach komediowego chillu, będąc odpoczynkiem od reszty filmów, najeżonych dramatycznymi wydarzeniami. Tym razem jednak czeka nas nieco poważniejsza produkcja. Zwiastun posiada żartobliwe wstawki, ale widać, że po raz pierwszy nie będzie to mało angażujący film, który tylko w minimalny sposób wpływa na uniwersum.

Ant-man

Ant-Man i Osa: Kwantomania w kinach od 17 lutego 2023 roku

Nie jestem fanem obecnej fazy MCU i w zasadzie tylko Doktor Strange w multiwersum obłędu dostarczył mi interesującej rozrywki. Obecnie czekam teraz tylko na Strażników Galaktyki vol. 3 i właśnie na Ant-Man i Osa: Kwantomania. Pamiętam również, że pierwsze filmy Marvela też wydawały się odseparowanymi historiami i dopiero w którymś momencie wzbudziły moje większe zainteresowanie, sukcesywnie budując historię i bohaterów po wielki, epicki finał w Avengers: Koniec Gry. Mam nadzieję, że Ant-Man i Osa: Kwantomania ustawi większe stawki, poukłada graczy na planszy i kolejne filmy będą bardziej angażujące. Premiera zaplanowana jest na 17 lutego 2023 roku.

Harrison Ford dołącza do uniwersum Marvela! W 2024 roku zobaczymy go w filmie, kończącym V fazę MCU