Marvel robi roszady w swojej ramówce. Najpierw przesunięto premierę Blade’a, a zaraz potem wprowadzono kolejne zmiany.

Przesunięcie premiery Blade’a nie jest specjalnie zaskakujące, a decyzję tę traktuje jako pozytyw. Pod koniec września, tuż przed rozpoczęciem zdjęć reżyser projektu Bassam Tariq rozstał się z funkcją reżysera. Była to rzekomo jego decyzja spowodowana ciągłymi zmianami w premierze filmu. Marvel Studios zaczął szukać nowego reżysera, a Beau DeMayo – scenarzysta produkcji przystąpił do przerabiania skryptu.

Blade

Blade przesunięty na 2024 rok

I cóż – nie zwiastowało to niczego dobrego. Wielce podejrzane jest to, że Blade nadal nie posiada głównodowodzącego. Cieszy to, że premiera została przesunięta o cały rok, więc może projekt nie będzie robiony na szybko. Film miał zadebiutować 3 listopada 2023 roku.

R E K L A M A

Nie tylko Blade zalicza premierowy poślizg, ale również trzy inne tytuły Marvela

Nie zmienia to faktu, że nowa data premiery, wyznaczona na 6 września 2024 roku może nie być definitywnym terminem. Jeśli niebawem nie pojawi się nikt na stołku reżysera, może dojść do kolejnych zmian.  Pół-wampir, pół-człowiek nie pozostawia swoich celów spokojnie chodzących na wolności. Wraz ze zmianą daty premiery kolejne filmy zaliczają opóźnienie. Dotyczy to trzech filmów i ich harmonogram na chwilę obecną wygląda następująco:

  • Deadpool 3: 8 Listopada 2024 roku
  • Fantastic Four: 14 Lutego 2025 roku
  • Avengers: Secret Wars: 1 Maja 2026 roku

To już teraz wiemy na pewno, że Blade będzie miał istotny wpływ na kolejne produkcje, skoro następne tytuły zaliczają opóźnienie. Deadpool miał mieć premierę 24 czerwca 2024 roku, Fantastic Four8 listopada 2024 roku, a Avengers: Secret Wars – 7 listopada 2025 roku. Oznacza to również, że między kolejnymi częściami Avengersów będzie rok różnicy. Avengers: The Kang Dynasty ma wejść do kin 2 maja 2025 roku, więc póki co według planu.

Blade jest rebootem popularnego filmu z 1998 roku. W roli tytułowej zobaczyliśmy Wesley Snipesa i wystąpił jeszcze w dwóch kontynuacjach – w 2002 i 2004 roku. W najnowszej wersji zastąpi go zdobywca dwóch Oscarów (2017 – Moonlight, 2019 – Green Book) –  Mahershala Ali. Partnerować mu będą Delroy Lindo i Aaron Pierre. O ile i oni się nie rozmyślą.

Panel Marvel na Comic-con 2022: 5 i 6 fala MCU, kolejne części Avengers i inne produkcje