Świąteczne rozdawnictwo od Epic Games trwa w najlepsze!

W ramach grudniowej promocji świątecznej, Epic Games Store rozdaje codziennie darmowe gry. Dzisiaj do godziny 17:00 możemy pobrać przygodówkę, które jest bardzo dobrze oceniana. Mowa o Zaginięcie Ethana Cartera.

Zaginięcie Ethana Cartera wprowadzi Was w mroczny świat, a wszystko za sprawą polskiego studia The Astronauts. Za produkcją stoją znakomite osobistości z naszego kraju, m.in. założyciel People Can Fly, Adrian Chmielarz.

R E K L A M A

Zaginięcie Ethana Cartera za darmo na PC

The Vanishing of Ethan Carter to pierwszoosobowa gra pełna tajemnic, skupiona na eksploracji i odkrywaniu. Posiadający zdolności okultystyczne detektyw Paul Prospero próbuje dociec prawdy w związku ze zniknięciem Ethana – i poznać los jego rodziny.

zaginiecie za darmo

Wcielasz się w rolę Paula Prospero, posiadającego zdolności okultystyczne detektywa, który otrzymuje niezwykle niepokojący list od Ethana Cartera. Paul uświadamia sobie, że chłopcu grozi ogromne niebezpieczeństwo, i pojawia się w jego domu w Red Creek Valley, gdzie sprawy mają się gorzej, niż sobie to wyobrażał. W okolicy dokonano brutalnego morderstwa, po którym Ethan zaginął. I nie jest to, jak ustala Paul, jedyne lokalne morderstwo, któremu warto się przyjrzeć.

Zainspirowana gatunkiem literackim weird fiction (i innymi makabrycznymi opowieściami) z początku dwudziestego wieku, gra The Vanishing of Ethan Carter ma na celu znacząco rozwinąć angażujący styl opowiadania historii. Chociaż występuje w niej prywatny detektyw i kilka zadań na pogłówkowanie, The Vanishing of Ethan Carter nie jest grą opływającą w łamigłówki. Skupiamy się na klimacie, nastroju i ogólnie ludzkości naszych bohaterów.

Najważniejsze cechy

  • Eksploruj i wchodź w interakcje z pięknym, ale złowieszczym światem Red Creek Valley, stworzonym przy użyciu rewolucyjnej technologii fotogrametrii.
  • Komunikuj się ze zmarłymi i dowiedz się, jak umarli, żeby zebrać wskazówki, które pomogą dotrzeć do prawdy.
  • Doświadcz, w nielinearnej formie, historii, która łączy najlepsze elementy z gatunku pulp, detektywistycznego i horror fiction.
  • Przeprowadź śledztwo na własnych warunkach i w swoim tempie. W grze nie występuje walka, a kilka strasznych momentów, które zawiera, nie mają w założeniu wywoływać strachu, ale dyskomfort.

Dzisiaj po godzinie 17:00 Epic dorzuci kolejną darmową grę!