Smartfony serii Xiaomi 13 zadebiutują z Androidem przykrytym nakładką MIUI 14. Kolejna generacja rozbudowanej modyfikacji zielonego robota dostarczy do oprogramowania szereg nowości. Fanów marki ucieszy szczególnie jedna kwestia – producent usunie z softu reklamy.

Płacąc grube pieniądze za smartfon, możemy oczekiwać tego, że producent dołoży wszelkich starań, aby korzystanie ze sprzętu było w pełni satysfakcjonujące. Oglądanie reklam w interfejsie z pewnością takowe nie jest. Mimo to, niektóre firmy stosują ten format w swoich telefonach. Jedną nich jest Xiaomi. Oczywiście można wyłączyć te irytujące elementy, ale nie każdy użytkownik zdaje sobie z tego sprawę. Wygląda jednak na to, że gigant z Państwa Środka w tej materii chce zmienić swoje podejście.

Xiaomi 12T Pro

MIUI 14 nie będzie irytować użytkowników reklamami

Według najnowszych informacji z serwisu MyDrivers, Xiaomi zamierza usunąć z systemu MIUI 14 reklamy. System, który zadebiutuje podczas premiery smartfonów Xiaomi 13 i Xiaomi 13 Pro zostanie pozbawiony reklam, wyskakujących informacji (push), a także wstępnej instalacji. Twórcy rozszerzą możliwości personalizacyjne związane z interfejsem, co mnie zwyczajnie zaskakuje. Już wcześniejsze iteracje są szalenie rozbudowane. Trudno mi wyobrazić sobie, co jeszcze można tu dodać.

W grę wchodzą także nowe lub usprawnione aplikacje pogody, kalendarza i zegara oraz obsługa poszczególnych funkcji z poziomu ekranu głównego. Dodajmy do tego optymalizację pod kątem płynności oraz stabilności i robi się ciekawie. Oczywiście, kolejne tygodnie powinny przynieść bardziej skonkretyzowane informacje o nakładce MIUI 14, wraz ze screenami prezentującymi nowe opcje. Tymczasem warto zaznaczyć, że ostatni sprzęt producenta – Xiaomi 12T Pro (mieliśmy okazję go testować) zajął trzecie miejsce na liście AnTuTu prezentującej najwydajniejsze smartfony w październiku 2022 roku.

TOP 10 AnTuTu: popularny benchmark przedstawia najwydajniejsze smartfony z Androidem w październiku 2022