WormGPT zaczyna wiercić się w internecie i może wyrządzić wiele szkód! W sieci pojawił się mroczny brat bliźniak ChataGPT!

WormGPT nie ma nic wspólnego z kultową grą komputerową, w której animowane robaki naparzały do siebie z przeróżnych broni, siejąc totalny Armageddon na planszy. Jednakże, nowy chatbot z małą apokalipsą może mieć – niestety – dużo wspólnego. Użytkownicy w bardzo prosty i szybki sposób dostaną możliwość stworzenie złośliwego oprogramowania, które – jak dobrze wiemy – może znacząco zaszkodzić niewinnym internautom. W skrócie – to taki ChatGPT, który nie ma żadnych zasad moralnych i zabezpieczeń!

//dzisiaj na dailyweb
  • CMF Nothing uruchomiło nową markę
  • x x twitter rozmowy audio i wideo
  • OLX podsumowuje rynek elektroniki używanej
  • iPhone 15 Pro gry AAA będą nas dużo kosztować
  • Xiaomi Watch 2 Pro piękny, funkcjonalny i tani

WormGPT to nielegalna wersja ChataGPT, która pomoże oszustom w generowaniu skomplikowanych kodów

Jak podaje Slashnext – WormGPT to model AI, który może generować tekst w języku naturalnym. Opiera się na starej architekturze GPT-3, ale bez ograniczeń, takich jak środki bezpieczeństwa i narzędzia, przeszkolone w zakresie dużych ilości danych, związanych z hakowaniem. WormGPT nie ma filtrów bezpieczeństwa – model ten może tworzyć spójne i odpowiednie teksty dla różnych typów niebezpiecznych szkodliwych działań, takich jak: phishing, e-maile biznesowe, tworzenie oprogramowania i przeróżne oszustwa – na czele z atakami hakerskimi. To jedynie przykłady i początek długiej listy. Jest się czego bać?

WormGPT
fot. SlashNext

WormGPT z wiadomych względów nie jest powszechnie  dostępny, ale DarkWeb to nie tylko wizja, często wykorzystywana w filmach. Dla chcącego nic trudnego i z całą pewnością wejście w mroczny świat przestępczego internetu jest łatwiejszy, niż się wydaje. Nielegalny ChatGPT jest prężnie reklamowany przez swojego dewelopera.

Ten projekt ma na celu zapewnienie alternatywy dla ChatGPT, która pozwoli robić wszelkiego rodzaju nielegalne rzeczy i łatwo sprzedawać je online w przyszłości. Wszystko, co możesz wymyślić, związane z tzw. black hatem, można zrobić za pomocą WormGPT, umożliwiając każdemu dostęp do złośliwych działań bez wychodzenia z domu.

WormGPT
fot. SlashNext

Dostęp do WormGPT można zdobyć szperając w DarkWebie

Oczywiście WormGPT nie jest darmowy. W celu uzyskania dostępu do tego ChataGPT bez żadnych zasad, poczucia moralności i jakichkolwiek zabezpieczeń trzeba uiścić opłatę za pomocą bitcoinów.  Mówi się, że za mniej więcej 60 euro (przeliczając wartość kryptowalut) użytkownik będzie mógł używać chatbota do niecnych celów. Istnieje również abonament roczny w cenie 550 euro, więc twórca widzi długofalowe działania swojego interesu.

Tworzenie złośliwego oprogramowania nigdy nie było tak proste! W zasadzie nie jestem wcale zdziwiony, że ChatGPT doczekał się swojego mrocznego naśladowcę. Przerażające, jak szybko i w zasadzie – przy małej opłacie można własnoręcznie wygenerować, co tylko chcemy. Oczywiście to narzędzie wielce niebezpieczne. Już żyjemy w czasach, w których oszuści coraz prężniej działają, aby zaszkodzić niewinnym użytkownikom sieci. Każdego rodzaju działanie, takie jak phishing, czy profesjonalnie sporządzone e-maile biznesowe, które mają na celu wyszarpanie pieniędzy z kont nieświadomych osób – mogą być wygenerowane na podstawie jednej rozmowy ze sztuczną inteligencją. Trzeba mieć się na baczności bardziej niż kiedykolwiek. WormGPT jest pierwszym, zlokalizowanym narzędziem tego rodzaju, ale z całą pewnością to tylko początek nielegalnych modułów, opartych na wysoko zaawansowanym modelu AI.