To ponoć jedna z najlepszych, jeśli nie najlepsza klawiatura do gry i pracy, jaka istnieje obecnie na rynku. Ma kilka bardzo ciekawych rozwiązań, świetne oprogramowanie i jest bardzo droga. Wooting 80HE wreszcie zadebiutowała w układzie 80%.

Możliwe, że nie słyszałeś o tej firmie. W przeciwieństwie do większości marek z tej kategorii nie pochodzi ona z Chin. Firmę założyli w 2015 roku trzej Holendrzy — Calder Limmen, Erik Stakenborg oraz Jeroen Langelaan. Trójka przyjaciół, była niezadowolona z gamingowych klawiatur, tego jak zachowują się firmy gamingowe oraz jak traktują graczy.

//dzisiaj na dailyweb

Postanowili więc stworzyć idealną klawiaturę, oraz firmę, która będzie traktowała ich po ludzku. Teraz ich największy hit trafia na rynek w wersji 80%!

Wooting 80HE – większy i lepszy od poprzednika

Wootink 80HE

W 2021 roku na portalu Kickstarter przeprowadzono kampanię finansowania dla Wooting 60HE, która powiodła się w 340% zbierając ponad milion złotych. Klawiatura była lepsza niż się spodziewano i wyznaczyła pewne standardy, które próbują kopiować teraz również duże firmy.

Budowa Wooting to klasa sama i świadczą o tym zadowoleni klienci. Nowy model 80HE to powiększona wersja Kickstarterowego hitu. Producenci dodali tu też pasek LED RGB, który daje kontrolę nad podświetlaniem.

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

Na czym polega świetność tego sprzętu oprócz porządnego wykonania? To switche wykonane w technologi korzystającej z efektu Halla. Nie wdając się w szczegóły, można dzięki temu zaprogramować próg aktywacji klawisza i jego resetu. W zwykłej mechanicznej klawiaturze wartość tą definiuje rodzaj switcha. W przypadku switchy w Woothing sensory mierzą potencjał ładunków elektrycznych — możliwa jest dowolna konfiguracja progów od 0,1 mm do 4 mm.

Wootink 80HE

Takie rozwiązanie ma olbrzymie zalety. Pozwala ustawić klawiaturę pod własne upodobania — przykładowo to, czy klawisz ma się aktywować od samego muśnięcia, czy też przez solidne wciśnięcie. To naprawdę dużo zmienia, jeśli dużo lub szybko pracujesz i grasz. Oprogramowanie klawiatury pozwala też na programowanie klawiszy tak, że będą one działać różnie w zależności od naciśnięcia — np. delikatne wciśnięcie klawisza aktywuje literę, ale długie i mocne pozwoli włączyć konkretny program. Możliwe jest ustalenie nawet do czterech poziomów na każdym klawiszu! Dodatkowo klawiatura ma rekordowe czasy reakcji oraz minimalne opóźnienia podczas resetu klawisza (gdy go zwalniamy).

Klawiatura Cooler Master CK351 – trudno będzie jej skraść moje serce

Klawiatura posiada też inne ciekawe rozwiązanie. Producent proponuje tu oprogramowanie do sterowania klawiaturą dla Windows, MacOS oraz Linux. Jeśli nie mamy jednak ochoty go instalować, lub korzystamy z nieswojego komputera, możemy wybrać dostęp do panelu klawiatury poprzez przeglądarkę WWW. Wszystkie ustawienia zapisywane są na urządzeniu!

Klawiaturę można zamówić na stronie internetowej Wooting. Podczas zakupów do wyboru jest wersja złożona oraz do zabudowy, układu (ANSI, ISO, JIS), materiał wykonania, kolor oraz rodzaj keycapów. Niestety klawiatura swoje kosztuje cena bazowa to nieco ponad 1000 zł.