Uważni obserwatorzy nowych funkcji w urządzeniach z Androidem już donoszą, że wkrótce producenci wiadomości Google oficjalnie ogłoszą funkcję edycji.

Rosnąca popularność Rich Communication Service (RCS) i potencjalna współpraca z iOS w 2024 roku mogą wpłynąć na popularność aplikacji do wiadomości tekstowych.

//dzisiaj na dailyweb

Google zawsze testuje nowe funkcje po cichu. Zwłaszcza te od poprawy komfortu użytkowania, mimo że nie wszystkie z nich trafiają do ostatecznej wersji produktu lub usługi. W wielu przypadkach funkcje nie są udostępniane publicznie. Na całe szczęście uważni obserwatorzy szybko wyłapują takie smaczki i skrupulatnie je dokumentują.

Wiadomości Google z funkcją edycji

Jeden z użytkowników zauważył i zgłosił, że Google testuje nową funkcję związaną z możliwością edycji wiadomości.  Ponadto nie jest jasne, czy edycja wiadomości będzie nadal rozwijana lub uruchamiana dla wszystkich użytkowników. Funkcja nie została potwierdzona przez giganta.

wiadomości GoogleGoogle dokonało kilku aktualizacji Wiadomości w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Wiele z nich wydaje się być próbą nawiązania rywalizacji z podobnymi usługami od konkurentów. Na przykład opracowano funkcję o nazwie Photomoji, która pozwala użytkownikom wykorzystać sztuczną inteligencję do tworzenia naklejek ze zdjęć. Dodano również więcej efektów wizualnych np. animacje na ekranie, które można ustawić w kolejce podczas wpisywania kluczowych frazy jak „Pada śnieg”. Brzmi znajomo? Nic dziwnego, bo wymienione funkcje to standard w ekosystemie Apple.

Prezentownik 2023

Apple iMessage nie jest jednak jedynym rywalem, który motywuje Google do wprowadzania kolejnych pomysłów. Zauważono także funkcję podobną do Telegrama, która pozwalała użytkownikom na długie naciśnięcie wiadomości i wywołanie animacji reakcji. Zdecydowanie dobry ruch, zwłaszcza że funkcje te okazują się zbawienne.