Myślę, że niektórzy użytkownicy mogą nareszcie zacierać ręce. WhatsApp w końcu umożliwi udostępnienie materiałów w oryginalnej rozdzielczości. Piękna sprawa, prawda?

Na początku tego roku Marcin wspominał o istotnej zmianie, która dotknęła bardzo popularny komunikator. Warto na chwilę wrócić do tego tematu, ponieważ dzisiejsza wiadomość również go dotyczy. Aplikacja miała pożegnać się z domyślnym kompresowaniem obrazu. A nie oszukujmy się, WhatsApp nie służy jedynie do wysyłania wiadomości i połączeń prywatnych, dlatego była to dosyć istotna zmiana.

//dzisiaj na dailyweb

Tym razem można powiedzieć, że producenci wskoczyli na kolejny poziom. Temat? Ponownie ten sam, czyli przesyłanie materiałów. Najnowsza zmiana powinna zadowolić więc każdego miłośnika fotografii, który lubi się chwalić swoim fotograficznym zmysłem. To samo dotyczy także fanów kręcenia krótkich filmów wideo.  

WhatsApp umożliwi przesyłanie zdjęć i filmów w oryginalnej jakości  

Tym razem twórcy skupili się na czymś innym. Po grupowych czatach głosowych postanowiono powrócić do tematu przesyłanych materiałów. Dlatego też WhatsApp udostępnia nową aktualizację dla użytkowników iOS, która umożliwia udostępnianie zdjęć i filmów za pośrednictwem platformy komunikacyjnej w oryginalnej jakości bez kompresji.  

WhatsApp 2 1

Prawda jest taka, że aplikacja jest znana z przesyłania multimediów o niskiej jakości. Problem istnieje nawet po sierpniowej aktualizacji, która wprowadziła do algorytmu kompresji pewne poprawki. Mam tutaj na myśli lepszą jakość, czyli zwiększoną rozdzielczość. Dlaczego teraz to takie istotne? Jak już wspominałem, pliki multimedialne nie są po prostu kompresowane, ponieważ aktualizacja od teraz zmienia ich postrzeganie, traktując jako standardowe pliki z danymi. 

Kiedy wyślemy jeden z plików, nie będzie on przekształcany w podgląd okna czatu. Mimo wszystko odbiorca może je kliknąć, aby wyświetlić jego zawartość. Od razu uprzedzam tradycjonalistów, wciąż będzie można wysyłać multimedia w stary sposób, jeśli utrata okienka miniatur to zbyt wiele. Co oznacza, że zmiana ta nie jest automatyczna. Należy ze świadomością zdecydować się na przesłanie nieskompresowanego obrazu lub filmu. Następnie należy kliknąć ikonę z “plusem”, aby przesłać dokument.  

whatsapp
Pobierz aplikację z oficjalnej strony

Warto podkreślić, że aktualizacje dotyczą różnych sprzętów na różne wersje tego programu, dlatego też jest to zmiana wdrażana wielopoziomowo (wkrótce zacznie być dostępna dla użytkowników na całym świecie). Może więc upłynąć kilka tygodni, gdy dotrze ona do bieżącej puli z aktualizacjami. Jeśli mowa o Androidzie, według MacRumors, firma pracuje nad wspomnianym systemem, ale nie ma żadnych informacji o premierze.  

Jestem pod wielkim wrażeniem ostatnich zmian aplikacji. Zaledwie trzy tygodnie temu poznaliśmy grupowe czaty głosowe, które zostaną udostępnione. Więcej o tym napisała Kinga w tym miejscu. Chociaż nie obyło się też bez kontrowersji z naklejkami tworzonymi przez sztuczną inteligencję. Na całe szczęście tym razem nie zapowiada się podobną dramę. Chyba że za widły chwycą posiadacze Androida, którzy nie kwapią się do czekania w kolejce.  Pobrać apkę możecie chociażby z oficjalnej strony.