Używasz Microsoft Teams na systemie Android? Czym prędzej zaktualizuj aplikację!

Dość ważna łatka pojawiła się właśnie w aplikacji Microsoft Teams dla użytkowników systemu Android. Okazuje się, że apka mogła blokować w smartfonach połączenia wychodzące na telefony alarmowe.

Brzmi to dość tajemniczo, ale okazuje się, że kiedy mieliśmy na systemie Android zainstalowaną aplikację Microsoft Teams, ale… nie byliśmy zalogowani do niej. Wtedy był wywołowany błąd, który blokował połączenia alarmowe. W przypadku Stanów Zjednoczonych były to połączenia z numerem 911. Na razie nie ma informacji, czy dotyczyło to wszystkich połączeń alarmowych, czy tylko numeru pogotowia ratunkowego w Stanach.

R E K L A M A

Ważna aktualizacja Microsoft Teams na Android!

Mimo wszystko warto dokonać aktualizacji aplikacji, bo usterka może być niezbezpieczna dla zdrowia czy nawet życia. Tym bardziej, że wybierając połączenie alarmowe na wyświetlaczu pojawiało się ono, nawet był sygnał. W rejestrze połączeń jednak nic takiego nie istniało, a połączenia nie były nigdy nawiązywane.

Według dochodzenia Google problem może wystąpić, gdy użytkownik ma zainstalowaną aplikację Microsoft Teams, ale nie jest zalogowany, co może prowadzić do -niezamierzonej interakcji między aplikacją Microsoft Teams a podstawowym systemem operacyjnym Android-.

-pisał Mishaal Rahman w swoim wpisie kilka dni temu.

Microsoft wydał już swoją aktualizację aplikacji, jednak równocześnie Google przygotowuje swoją łatkę dla systemu Android. Celem jest oczywiście usunięcie tej luki, aby podobny problem nie pojawiał się w przyszłości lub nie był teraz wykorzystany przez hakerów.

Mając aplikację Microsoft Teams czy to zalogowaną czy też nie, warto dokonać czym prędzej aktualizacji. Dostępna jest ona w Sklepie Play, a najlepiej ustawić automatyczne aktualizacje. Pojawiają się one dość często i zazwyczaj zawierają poprawki dotyczące właśnie bezpieczeństwa. Sama aplikacja jest bardzo popularna od czasu wybuchu pandemii koronawirusa. Podczas pierwszego lockdownu świat uczył się pracy zdalnej w trybie przyspieszonym. Rozwiązaniem były właśnie aplikacje i narzędzia do telekomunikacji podobne do Microsoft Teams czy Zoom.


Posłuchaj nas!