Walkie Talkie w Microsoft Teams.

Pamiętam, jak w dzieciństwie sporą atrakcję wywoływało Walkie-Talkie, które można było dostać na odpustach i miejskich bazarach. Zabawa była przednia, bo przecież sposób takiej komunikacji znany był głównie z filmów i seriali, z kultową Drużyną A na czele.

W dobie telefonów komórkowych, a później smartfonów walkie-talkie poszło w zapomnienie, ale teraz wraca i to właśnie na smartfony. Microsoft zapowiadał tę funkcję prawie dwa lata temu, a ta wreszcie ląduje w aplikacji Teams.

R E K L A M A

Walkie Talkie w Microsoft Teams

Możecie sobie zadawać pytanie, po co to komu i do czego. Odpowiedź jest tak naprawdę banalna: do tego, do czego Walkie-Talkie służyło pierwotnie. Aktualnie jednak taka funkcja zastosowanie znajdzie w wielu firmach, gdzie pracownik ma bezpośredni kontakt z klientem. Potrzebuje pilnego kontaktu z magazynem czy innym partnerem i wtedy do akcji wkracza Microsoft Teams i ich Walkie-Talkie. Narzędzie działa dzięki sieci Wi-Fi lub po prostu poprzez dane komórkowe.

Microsoft Teams w ciągu ostatnich dwóch lat zrobił olbrzymi skok jakościowy, ale i zasięgowy. Aplikacja znalazła uznanie wśród firm, które na poczatku pandemii odesłały swoich pracowników na pracę zdalną. Pierwsze tygodnie oczywiście były gigantycznym obciążeniem dla serwerów, które często nie dawały rady milionom ludzi, którzy pracowali z domu podczas światowego lockdownu.

Walkie Talkie

Co ciekawe, Microsoft postanowił nawiązać współpracę z producentem urządzeń mobilnych, takich jak terminale, firmą Zebra Technologies. W tych sprzętach ma pojawić się specjalny przycisk „naciśnij i mów”, jaki znamy z klasycznych krótkofalówek.

Taka nowinka powinna na pewno przypaść do gustu wielu użytkownikom, a jej odpowiednie skonfigurowanie znacząco podniesie jakość użytkowania i kontaktu w firmach. Aplikacja z nową funkcją już została wypuszczona i narzędzie pojawia się stopniowo w poszczególnych regionach. Opcja ta dostępna jest zarówno na telefony z systemem Android, jak i te z systemem iOS, łącznie z tabletami. Z chęcią pobawię się walkie-talkie, bo na pewno będzie ona miała większy zasięg, niż te znane z naszego dzieciństwa.


Posłuchaj nas!