Microsoft ogłosił naprawdę sporo nowości, które zagoszczą w Microsoft Teams. Niektóre z nich nie będą miały wpływu na przebieg spotkania lub komunikacji. Znajdą się też podnoszące poziom aplikacji o kilka poprzeczek. Jednym z przykładów postępu jest AI, które zmieni twoje pomieszczenie według twojego uznania.

Już chyba każdy producent kamery internetowej i każdy program, który umożliwia wirtualne spotkania, oferuje możliwość nakładania efektów, filtrów lub zmianę tła za naszymi plecami.

//dzisiaj na dailyweb

Microsoft Teams Premium przyniesie jednak niebawem coś, co naprawdę może okazać się użyteczne. A przy okazji rozstawi konkurencję na bok. Już za chwilę zmiana tła będzie zgodna z naszymi oczekiwaniami.

Microsoft Teams Premium posprząta i udekoruje Twoje mieszkanie

Trzeba przyznać, że Microsoft nie zwalnia tempa nawet na chwilę. Co by nie mówić, wiele dzieje się wokół niego. Przykładem mogą być aktualizacje Windows i innych usług, bo przynoszą sporo nowości. A wiele z nich jest powiązana z AI i opracowanym przez giganta asystentem, który go wykorzystuje, czyli Copilot.

Microsoft Teams

Microsoft na swoim blogu dotyczącym aplikacji Teams opublikował w ostatnim czasie kilka wpisów, które przedstawiają Copilot na przykładzie przywołanej przeze mnie usługi. Tłumaczy też zmiany i nowości, jakie wkrótce zostaną do niej wprowadzone.

Jedną z najciekawszych (a na pewno najbardziej widocznych) jest zaprzęgnięcie sztucznej inteligencji do posprzątania i upiększenia naszego lokum. Funkcja ta nazywa się „Decorate your backgroud” i polega na opisaniu zmian, które swoje odzwierciedlenie będą miały w zmodyfikowanym tle. W praktyce wygląda to tak, że uczestnicy spotkania mogą wybrać dostępny efekt AI do zmiany obrazu w tle. Nie będzie on tworzył statecznego obrazu i wybierał go z dostępnych, ale wprowadzi zmiany w naszym pomieszczeniu. Nie wiemy za to, w jakim stopniu potraktujemy nasze cztery ściany. Czy sami opiszemy zmiany, czy tylko wybierzemy z kilku dostępnych tematów?

17 lat temu Microsoft wprowadził na rynek Zune. To była najpiękniejsza porażka w historii giganta

Wiemy natomiast, że na pewno „posprzątamy” nasze mieszkanie (AI usunie zbędne przedmioty w tle) lub je udekorujemy. To drugie daje szereg możliwość – na animacji widzimy świąteczne ozdoby i imprezowe stylizacje, które dodał do sceny algorytm sztucznej inteligencji. Nowa funkcja Microsoft Teams dostępna będzie już na początku przyszłego roku.

Jeśli chcesz poznać wszystkie zmiany, koniecznie odwiedź ten wpis na blogu Microsoft Teams.