Vivaldi to jedna z ciekawszych przeglądarek opartych na silniku Chrome. Jak pochwalono się na firmowym blogu, ekipa rok kończy z przytupem, wprowadzając aktualizację z ogromną liczbą nowości.

Najnowsza wersja przeglądarki Vivaldi, którą oznaczono numerem 6.5, wprowadza ogromne zmiany w synchronizacji naszej aktywności, panelach roboczych, ulepszone notatki oraz całkiem nowe panele sesji.

//dzisiaj na dailyweb

Co więcej, duża zawartość desktopowa przychodzi wraz z aktualizacją systemu iOS, dzięki której doczekamy się możliwości ustawienia paska adresu i kart na górze lub na dole, personalizacji strony startowej poprzez ustawianie własnego tła i synchronizacji całej historii przeglądania.

Vivaldi 6.5 już jest!

Vivaldi to przeglądarka, która jest już z nami od kilku lat. Aplikacja jest owocem rozgoryczenia niezadowolonych ze zmian fanów przeglądarki Opera oraz jednego z jej byłych szefów.

Vivaldi 6.5

W ten sposób do użytkowników trafiła aplikacja wyróżniająca się ogromną liczbą ciekawych funkcji i możliwości. Da się ją w dużym stopniu spersonalizować. Najnowsza, największa i ostatnia aktualizacja w tym roku wprowadza zmiany w kilku elementach.

Można już pobierać Arc! Modna przeglądarka wywraca sposób przeglądania internetu

Nowy panel sesji

Sesje to panel, który pozwala przechowywać otwarte karty. Można je edytować i zapisywać. Dzięki temu ograniczamy zużywanie zasobów komputera i porządkujemy pracę. Sesja może przechowywać karty z jednego okna, ze wszystkich okien oraz (opcjonalnie) Twoje przestrzenie robocze.

Vivaldi 6.5

Sesje można tworzyć, zapisywać i przywracać w dowolnym momencie. Co więcej, sesje zapisywane są automatycznie co godzinę, a ich historia rozszerzona została do 30 dni.

Synchronizacja całej historii

Obrazek 2

Poprzednia wersja oferowała jedynie synchronizację ręcznie wpisywanych adresów i wyszukiwania między urządzeniami. Teraz wprowadzono pełną obsługę synchronizacji w obrębie wszystkich odwiedzonych stron.

Synchronizowane karty są dostępne w pasku adresu i w panelu okien

Vivaldi 6.5

Dotychczasowo synchronizowane karty dostępne były poprzez ikonę chmurki. Teraz wprowadzono możliwość łatwiejszego dostępu i przeglądania zawartości. Dodano także opcję panelu okien oraz wyszukiwania z pasku adresu.

Reguły przestrzeni roboczych automatycznie zorganizują karty

Vivaldi 6.5

Przestrzenie to sposób na organizację kart w odpowiednich kategoriach. Mogą być związane z pracą, szkołą czy prywatnymi sprawami. Teraz przestrzenie zyskują funkcję automatycznego segregowania opartego na regułach. Przykładowo wszystkie karty z portalu Allegro mogą trafiać do przestrzeni zakupowej.

Ulepszono notatki

Notatki pozwalały zbierać wieści ze stron. Teraz można zbierać informacje z różnych stron i dodawać je do jednej notatki.

Vivaldi 6.5

To jednak nie koniec nowości! Jeśli chcesz przejrzeć dokładnie wszystkie nowości, na firmowym blogu poświęcono im sporo uwagi w artykule w języku polskim.