Przyszłość rozrywki to nie tylko serwisy streamingowe i gry online. Wiele osób nie spodziewa się nawet tego, jak wiele można wyciągnąć z tradycyjnych gier: zarówno planszowych, przygodowych, jak i tych logicznych. Scrabble i generalnie rozgrywki, gdzie musimy wytężyć swoje słownictwo, przynoszą wiele radości zarówno dorosłym, jak i – coraz częściej – młodszym, którzy chcą poznawać nowe słowa.

Jak jednak opanować Scrabble w świecie, gdzie liczą się skróty, a rozmowy młodzieży na komunikatorach internetowych to czysta enigma, którą trudno rozszyfrować? Praktyka czyni mistrza. Wiele osób ćwiczy gry w Scrabble dużo pisząc. Ustawia sobie limity i cele, które pozwalają im osiągnąć zamierzony efekt.

Jak więc wyciągnąć z takich gier jak najwięcej?

Panowanie nad słownictwem to jedna z bardziej szanowanych cech, dlatego takie rozwiązania jak licznik słów idealnie sprawdzają się w przypadku tego typu praktyk. Licznik taki pozwala pomóc nam zarządzać liczbą nie tylko słów, ale także liter w tworzonych przez nas treściach, co ma bezpośrednie przełożenie na naszą późniejszą grę w takie tytuły, jak wspomniane wcześniej Scrabble. Licznik słów to nic innego, jak darmowy kalkulator. W błyskawiczny sposób liczy nam słowa, litery, znaki specjalne i cyfry, które użyliśmy w tekście. Wystarczy wkleić przygotowany przez nas tekst, a szybko poznamy statystyki na jego temat.

R E K L A M A

Scrabble: anagramy kluczem do sukcesu

Tak, to właśnie kolejny sposób na to, aby poprawić naszą efektywność w grach słownych. Opanowanie liter i wypatrywanie sylab w słowach, pozwoli nam na tworzenie nowych wyrazów. To jest właśnie anagram, co pozwala na kreowanie słów po przestawieniu konkretnych liter czy też sylab w wyrazie. Kiedy opanujemy taką zdolność, nasze słownictwo będzie się zwiększać błyskawicznie. W tym celu pomocne są wyszukiwarki anagramów, które dostępne są oczywiście w wersji online. Jak to działa? Wystarczy wpisać jakieś słowo lub nawet dowolne litery, a wyszukiwarka znajdzie nam w bazie odpowiednie wyrazy, które używają wpisanych przez nas znaków.

Przykładowo posiadamy literkę „w” i nie mamy pojęcia jakie słowo z „w” (mot avec w) możemy stworzyć. I właśnie wtedy przychodzi z pomocą wyszukiwarka anagramów. Wpisujemy litery, klikamy „wyszukaj słowo” (cerca parole) i to wszystko. Warto zaznaczyć, że tego typu zagrywki warto stosować po grze, a nie w jej trakcie, chyba że mieliśmy inne ustalenia reguł z osobami, które siedzą przed nami. W przeciwnym wypadku byłoby to po prostu oszustwo (triche scrabble).

Po kilku takich próbach sami będziemy „wypatrywać” słów w grupie liter, którą widzimy przed sobą. Często nawet nie wyobrażamy sobie, jakie słowo może powstać ze zgromadzonych przez nas liter. Trochę wyobraźni i na naszym stole dzieją się cuda, które zaskoczą graczy siedzących obok nas. W ten sposób internet, komputery pomagają nam w rozwoju naszej wyobraźni, a także w postępach w tradycyjnych grach. Jest to doskonałe połączenie rozrywki tradycyjnej z technologią, która de facto została stworzona do pomocy.

Wyszukiwarka anagramów czy wspomniany wcześniej licznik słów to tylko dwa, ale podstawowe narzędzia, które od razu odmienią Wasze spojrzenie na tradycyjne gry. A co najważniejsze – poprawią Wasze osiągnięcia w tychże, bo przecież o to chodzi. Warto poszukać innych rozwiązań, a jednym z nich jest wyszukiwarka samych słów scrabble (scrabble word finder). Słowa raz poznane zazwyczaj zostają z nami na zawsze, a wykorzystać je możemy nie tylko w grze, ale także w życiu codziennym.