Kilka miesięcy temu Google zaoferowało nam pewne zmiany dotyczące interfejsu usługi Gmail. Dziś na Twitterze Android Police pojawiły się dwa ciekawe wpisy, które informują nas o kolejnych zmianach, które przygotował dla nas Google, w tym zmiany w Gmailu. W moim artykule przybliżę Wam nowości, które przygotowało dla nas Google.

Wygląd interfejsu Gmaila systematycznie przechodzi wizualne odświeżenie. Celem takich zabiegów, jest zbliżenie użytkownika do danej funkcji aplikacji oraz zwiększenie poziomu funkcjonalności i dostępności. Zazwyczaj deweloperzy aplikacji wprowadzają takie zmiany stopniowo, aby nie rzucać użytkownika na przysłowiową głęboką wodę. Tak też jest w przypadku Google, który swój proces przemiany interfejsu rozpoczął na początku tego roku.

Google Gmail i zmiany interfejsu

Użytkownicy dostali możliwość dobrowolnego „przełączenia się” na nowy interfejs z dostępną opcją przywrócenia starego wyglądu Gmaila. Dziś rano Google zapowiedziało, że całkowicie chce przenieść się na nowy interfejs. Cóż dla użytkowników, którzy już zdążyli się przyzwyczaić do nowej formy Gmaila, nie będzie to wielka zmiana. Niestety dla osób, które używają starego wyglądu aplikacji, oznacza to, przymusowe przerzucenie się na nowy design interfejsu.

R E K L A M A

Jeśli ktoś z Was poczuł się zaniepokojony, chcę powiedzieć, że nie ma czego się bać. Nowy interfejs Gmaila nie będzie pod jakimiś względami bardziej skomplikowany. Zmieni się jedynie ułożenie funkcji takich jak Meet, Spaces, Mail i Chat. Dotychczas były ułożone w porządku kolumnowym. Teraz będą one dostępne w osobnym pasku z lewej strony.

Dodatkowe miejsce pamięci

Oprócz tweeta, który opisuje zmiany w wyglądzie interfejsu Gmail, pojawił się też post dotyczący dysku Google. Jest to taki „zabieg kosmetyczny”, który ma na celu ułatwić nam zarządzanie plikami z poziomu Gmaila. Wcześniej, proces ten jest bardzo utrudniony, ponieważ aby to zrobić musieliśmy najpierw kliknąć przycisk zarządzaj kontem Google. Następnie przekopywaliśmy się przez bardzo dużą ilość opcji, które nie były związane z Dyskiem a z samym kontem Google.

Gmail

Sama doskonale pamiętam, jak bardzo frustrowałam się gdy traciłam czas na scrollowanie ekranu w celu znalezienia opcji zarządzania dyskiem. W tym momencie jest to zdecydowanie bardziej ułatwione. Po kliknięciu ikony naszego profilu rozwinie nam się okienko, w którym oprócz buttona „Zarządzaj swoim kontem Google” znajduje się osoby przycisk „Zarządzaj miejscem na dysku””. Przekierowuje on nas od razu do ustawień dysku.

Hangout oficjalnie umrze

Myślę, że wielu z nas wiedziało, że w końcu nadejdzie dzień sądu ostatecznego dla funkcji Hangout. Tak, ona jeszcze istnieje, ale tylko na wersji przeglądarkowej. Zostanie ona jednak zamknięta w listopadzie tego roku i w pełni zastąpiona przez funkcje Chat. Aby zachęcić osoby, które nadal korzystają z webowego Hangouta, Google przedstawił listę nowych funkcji, które będą dostępne na Chat.

Dla przykładu będzie to możliwość wykonania bezpośredniego callu, czy też udostępnianie obrazów. Ważną i pozytywną informacją jest to, że po przejściu na aplikacje Chat nasze dane i okienka rozmów z Hangout zostaną automatycznie przeniesione. Toteż użytkownicy nie muszą się martwić o utratę swoich danych i ręczną konfigurację, ponieważ Google automatycznie przetransferuje dane na Chat.

Tak wygląda zestawienie trzech najnowszych zmian od Google’a. Osobiście uważam, że Google idzie w bardzo dobrym kierunku, ponieważ nadąża za potrzebami użytkowników, tworząc dla nich wygodną i spójną przestrzeń do działania.

Ceny smartfonów pójdą w górę i wcale nie jest to winą inflacji. To sprawka TSMC