Nie mamy dobrych wieści dla użytkowników sprzętów od Apple.

Podczas WWDC 21, dorocznej konferencji dla developerów, organizowanej przez Apple w czerwcu, zaprezentowano między innymi nowe systemy iOS 15, watchOS 8, tvOS 15, iPadOS 15 i macOS 12. Te dwa ostatnie miały zyskać przełomową funkcję – Universal Control.

Funkcja pozwoli użytkownikom kontrolować wiele komputerów Mac i iPada za pomocą jednej klawiatury i myszy lub gładzika. Podobne rozwiązanie możemy znaleźć w oprogramowaniu urządzeń Logitecha, jednak potrzebujemy tam dodatkowego oprogramowania. Kiedy w październiku Apple wypuściło macOS Monterey, zapowiedziało, że ta funkcja oraz SharePlay pojawią się na komputerach Mac później jesienią. Z SharePlay możemy już korzystać, bo zadebiutował on w najnowszej odsłonie systemu od Apple (więcej o nowościach w macOS 12.1 przeczytasz w naszym artykule o tej aktualizacji).

R E K L A M A

Universal Control – opóźnione

Apple udostępniło macOS 12.1 – oficjalna lista nowości

Niestety na Universal Control pozostanie nam poczekać aż do wiosny 2022. Kiedy wreszcie się pojawi na rynku, to ma być dostępna na MacBookach i Macbookach Pro (2016 i nowsze), Macach Pro 2019, MacBookach Air (2018 i nowsze), iMacach (2017 i nowsze) i 27-calowych iMacach 5K Retina (late 2015). Jeśli chodzi o obsługiwane tablety, to funkcja będzie dostępna dla użytkowników takich narzędzi jak iPad Pro, iPad Air (3. generacji i nowsze), iPad (6. generacji i nowsze) oraz iPad mini (5. generacji i nowsze).

Universal Control

By korzystać z Universal Control, będziecie musieli być zalogowani do iCloud przy użyciu tego samego Apple ID na wszystkich urządzeniach. Będziecie mogli podłączyć je przez USB lub używać Universal Control bezprzewodowo, o ile urządzenia znajdować się będą w odległości do 9 metrów stóp od siebie.

Apple wypuszcza aplikację na Androida do Airtagów

Jestem bardzo ciekawy, jak spisywać się będzie spisywać się nowa funkcja. Nie czekam jednak na nią tak, by być jakoś super zły na Apple, za to opóźnienie. Wolę, by Apple dopracowało tę funkcję, niż miałoby wydać je niedopracowane i zniechęcić do używania tej, bądź co bądź całkiem ciekawej funkcji.