AirtagApple udostępnia aplikację pozwalającą na wyszukiwanie AirTagów będących w pobliżu na telefony z Androidem.

Apple wypuszcza apkę na Androida do obsługi AirTag

Aplikacja Tracker Detect wyszukuje urządzenia śledzące przedmioty, które są oddzielone od właściciela i są zgodne z usługą Find My firmy Apple. Do takich urządzeń śledzących należą AirTag i kompatybilne urządzenia innych firm. Jeśli uważasz, że ktoś używa AirTaga lub innego urządzenia do śledzenia Twojej lokalizacji, możesz zeskanować je, aby spróbować je znaleźć.

Zajmuje ona 19 MB oraz wymaga Androida 9 lub nowszego. Interfejs aplikacji jest prosty i przejrzysty. Po jego zlokalizowaniu mamy możliwość uruchomić jego dzwonek, dowiedzieć się więcej o właścicielu poprzez zeskanowanie go NFC albo zobaczyć instrukcję, która pokaże jak wyłączyć AirTaga.

R E K L A M A

AirTag zapewnia wiodące w branży funkcje prywatności i bezpieczeństwa, a dziś rozszerzamy nowe możliwości na urządzenia z systemem Android”, powiedział rzecznik Apple w oświadczeniu. „Tracker Detect daje użytkownikom Androida możliwość skanowania w poszukiwaniu AirTag lub obsługiwanych urządzeń śledzących działających w sieci Find My, które mogą podróżować z nimi bez ich wiedzy. Podnosimy poprzeczkę w zakresie prywatności dla naszych użytkowników i branży, i mamy nadzieję, że inni pójdą w nasze ślady.

– Apple dla CNET.

Firma wypuszcza na rynek aplikację, aby użytkownicy telefonów z Androidem nie byli wykluczeni w kwestii lokalizatorów od Apple i nie mieli problemów z ich znalezieniem. Jednocześnie ta sama firma ogranicza dystrybucję aplikacji. Nie jest ona dostępna do pobrania w Polsce. Może Polska nie zasługuje na prywatność?

Screenshot 20211214 022858 01
Aplikacja niedostępna w Polsce

Nie od dzisiaj wiadomo, że Polska w wielu aspektach jest pomijana przez Apple. Tak jest chociażby z Siri po polsku, na którą czekamy już wystarczająco długo. Dość denerwujący dla niektórych jest także brak polskiego lektora w produkcjach Apple dostępnych w Apple TV+. Cóż, nie zmienia to faktu, że mimo to Apple i tak jest popularne w Polsce.


Posłuchaj nas!