Uber zacznie przypominać pasażerom o zapięciu pasów bezpieczeństwa. Ta prosta funkcja może uratować życie.

Jak informuje engadget Uber chce wysyłać swoim użytkownikom powiadomienia przypominające o zapięciu pasów bezpieczeństwa podczas przejazdu taksówką.

Choć w ostatnich latach nastąpiła znaczna poprawa, to wciąż na naszych drogach giną tysiące ludzi, a odsetek osób zapinających pasy wciąż jest stosunkowo niska. Niestety w naszym społeczeństwie wciąż panuje przekonanie, że zapinanie pasów to pozbawianie Polaka Rodaka wolności i godności, podobnie jak szczepionki czy mycie zębów. Wbrew temu co myśli wiele osób, pasy bezpieczeństwa w taksówkach nie są obowiązkowe jedynie dla kierującego pojazdem.

Uber zacznie przypominać pasażerom o zapięciu pasów bezpieczeństwa

pexels luke miller 16770914

Uber rozpoczyna testowanie powiadomień o konieczności zapięcia pasów. Telefon kierowcy wyemituje przypomnienie dźwiękowe, gdy wsiadasz, mówiąc: „Dla własnego bezpieczeństwa zapnij pasy”. W tym samym czasie otrzymasz również powiadomienie push na swój telefon, które mówi: „Nawet podczas krótkiej jazdy i siedząc z tyłu, używaj pasów bezpieczeństwa dla bezpieczeństwa”.

Firma po raz pierwszy rozpoczęła testowanie dźwiękowych alertów dotyczących pasów bezpieczeństwa w 2021 roku w oparciu o opinie kierowców. Powiedziała wówczas, że wierzy, że alerty „zwiększą użycie pasów bezpieczeństwa i pomogą kierowcom zapewnić bezpieczne środowisko podczas podróży”.

Uber Eats zyska funkcję znaną z Instagrama i Snapchata. Czy naprawdę tego potrzebujemy?

Funkcja będzie włączona tylko dla pierwszych pięciu przejazdów po jej uruchomieniu. Uber prawdopodobnie ma nadzieję, że użytkownik przyzwyczai się do zapinania pasów po tych pierwszych pięciu przejazdach, choć później będzie wysyłać powiadomienie co 10 przejazdów.

Nie wiemy na razie, w jakich krajach będzie testowana usługa. Patrząc na zachowanie kierowców i pasażerów w naszym kraju, to zdecydowanie kampania powinna dotyczyć także Polski. Przypuszczam jednak, że tego typu alerty mogą wzbudzić niezadowolenie wszelkiego rodzaju Wolnych Rodaków.

//dzisiaj na dailyweb

Zobacz nasz VLOG!