Tygodniowy rozkład jazdy: streaming (12.08-18.08)

IFA 2022 RELACJA! Byliśmy na IFA 2022! Zobacz najciekawsze gadżety!

Kolejny weekend! Co to znaczy? Kolejny rozkład jazdy filmowo-serialowy od DailyWeb w kategorii streaming! Szczerze mówiąc miałem przez moment problem z trzecim tytułem do naszej TOPki, ale kiedy zgłębiłem research, to okazało się, że nie wiedziałem, co wybrać. Taki plot-twist. Finalnie postawiłem na różnorodność platform streamingowych i gatunków.

I tak to właśnie mamy film od Netflixa, serial od Disney+ i jeden tytuł na Canal +, na które warto zwrócić uwagę. Poza wymienionymi na pewno sprawdzę Sebastiana Stana we Fresh, animowanego Tekkena i przypomnę sobie protoplastę Jokera, czyli Króla Komedii. Rzućcie okiem na moje wybory, a na końcu wpisu standardowo znajdziecie spis wszystkich premier.

streaming

TOPKA DAILYWEB – Streaming (12.08-18.08)

12.08 – Dzienna zmiana – Netflix

Nowy film akcji od Netflixa? Cóż – w większości przypadków ich poziom nie jest zbyt wysoki, ale jednak temu tytułowi dam szansę. Przede wszystkim Dzienna zmiana wygląda na samoświadomą produkcję, która nie udaje, że ma być arcydziełem, a po prostu wakacyjnym miksem horroru z akcyjniakiem ze szczyptą humoru. Fabuła jest dosyć prosta- zabójca wampirów jest zmuszony do nadgodzin. Ma tylko tydzień na zdobycie większej sumy pieniędzy, aby opłacić czesne swojej córki. Rusza na łowy – więcej zębów krwiopijców – więcej pieniędzy. Cóż – taki mamy klimat w tej streamingowej propozycji. W roli głównej Jamie Foxx, partneruje mu Dave Franco, a nawet Snoop Doog. Brzmi jak luźny tytuł po ciężkim dniu w pracy, aby z piwkiem przed telewizorem po prostu wyłączyć myślenie i rozkoszować się walką dobra ze złem w całkiem niezłej obsadzie.

R E K L A M A

17.08 – Mecenas She-Hulk (NOWOŚĆ) – Disney+

Tydzień temu wspominałem o Ja jestem Groot – małym, 15-minutowym serialiku Disneya, a teraz czeka nas ewidentnie coś dużo większego. Mowa o tytułowej She-Hulk, czyli kuzynce Bruce’a Bannera, która w wyniku pomyłki staje się najsilniejszą i najbardziej zieloną prawniczką w USA. I ja znowu nie spodziewam się nie wiadomo jakich fajerwerków (nie podoba mi się zupełnie IV faza MCU), ale Tatiana Maslany w Orphan Black pokazała, że jest aktorską bestią, a sam serial może sprawić sporo frajdy. Widać luz i komediowy styl, a poza tym możemy spodziewać się sporo cameo i łamania czwartej ściany. W końcówce zwiastuna widać Daredevila, więc możemy liczyć na kolejny drugi plan tego bohatera. Tym razem w roli Czerwonego diabła, a nie prawnika – jak to miało miejsce w Spider-man: Bez drogi do domu. Poza tym – starcie dwóch przedstawicieli prawa brzmi sensownie. Na deser Tim Roth, który powtarza kreację Abominacji.

12.08 — Wszystko czego nie zdążyliśmy powiedzieć – CANAL + online

Wszystko czego nie zdążyliśmy powiedzieć to 10-odcinkowy francuski komediodramat, który porusza dosyć interesujący wątek. Ojciec głównej bohaterki nie jest przykładem najlepszego rodzica na świecie. Ich relacja jest daleko od ideału, więc telefon z informacją, że na jej ślubie nie zjawi się jej ojczulek niespecjalnie ją dziwi. Tym razem jednak ma bardzo ważny powód nieobecności – właśnie zmarł. Jednak w pewien sposób powraca – jako android, posiadający wspomnienia denata oraz oczywiście wyglądający tak samo. Czy taki powiedzmy restart będzie pretekstem do naprawy więzi oraz do realizacji punktów z listy pt. „Wszystkiego czego nie zdążyliśmy powiedzieć? „. Brzmi to dosyć kreatywnie, osobiście, ale też nie traumatycznie. Był podobny odcinek Black Mirror (Be Right Back – sezon 1, epizod 1), jednak Francuzi zaserwują nam mniej mroczną opowieść, a bardziej serial utrzymany w luźnej, komediowej formie. W roli ojca Michaela oraz androida zobaczymy Jeana Reno.

SPIS WSZYSTKICH PREMIER – Streaming (12.08 – 18.08)

Filmy:

12.08 – Dzienna zmiana – Netflix
12.08 – 13: Musical – Netflix
12.08 – Odzyskać noc – HBO MAX
12.08 – Fresh – Disney +

streaming
kadr z filmu Fresh

13.08 – Król komedii – HBO MAX
13.08 – Cud – HBO MAX
14.08 – Meduza – HBO MAX
14.08 – Poniedziałek – HBO MAX
14.08 – Rodzinka rządzi – CANAL + online
15.08 – The Big 4 – Netflix
15.08 – Wróg u bram – HBO MAX
17.08 – Dwa życia – Netflix
17.08 – Royalteen: Następca tronu – Netflix
18.08 – W głowie kota – Netflix

Seriale:

12.08 – Jeszcze nigdy… (3. sezon) – Netflix
12.08 – Wszystko czego nie zdążyliśmy powiedzieć (NOWOŚĆ) – CANAL + online
12.08 – Ich własna liga (NOWOŚĆ) – Amazon Prime Video
12.08 – Pięć dni w szpitalu Memorial (NOWOŚĆ) – Apple TV +
12.08 – A League of Their Own (NOWOŚĆ) – Amazon Prime Video
12.08 – Hamster&Gretel (NOWOŚĆ) – Disney +
12.08 – Modelowa rodzina (NOWOŚĆ) – Netflix
16.08 – Sportowe opowieści: Dziewczyna, która nie istniała – Netflix
17.08 – Nikt nie jest podejrzany (NOWOŚĆ) – Netflix
17.08 – Ogień i żar (NOWOŚĆ) – Netflix
17.08 – Mecenas She-Hulk (NOWOŚĆ) – Disney+
18.08 – He-man i władcy wszechświata (3. sezon) – Netflix
18.08 – Tekken: Bloodline (NOWOŚĆ) – Netflix

streaming
plakat serialu Tekken: Bloodline

 

Tygodniowy rozkład jazdy: streaming (5.08-11.08)


Posłuchaj nas!

Zobacz także

Kinowe premiery – październik 2022: TOP 5 i pełna lista 11 lat temu odszedł Steve Jobs, twórca potęgi Apple